Лавров зробив заяву: країнам доведеться конкурувати за право транзиту російського газу

 Росія не збирається повністю відмовлятися від існуючих домовленостей щодо транзиту газу після введення в експлуатацію “Північного потоку-2”. Але країнам-транзитерам доведеться конкурувати між собою за право здійснювати транзит рсійського газу. Це міністр закордонних справ РФії Сергій Лавров сказав в інтерв’ю газеті “Мадяр Немзет”.

 

  За його словами, із введенням “Північного потоку-2” в експлуатацію буде забезпечена додаткова диверсифікація маршрутів транзиту “блакитного палива” без збільшення його обсягів на даний момент, а також стійкі поставки газу європейським споживачам можна буде здійснювати найкоротшим шляхом.

 

  “Ми не відмовляємося від дотримання наявних домовленостей щодо поставок російського газу в Європу – при цьому країнам-транзитерам у майбутньому доведеться конкурувати за право транзиту, а не намагатися диктувати власні умови”, – заявив він.

 

  Лавров переконує європейців, що через “Північний потік-2” ніякої залежності ЄС від російського газу не буде і все буде “в рамках домовленостей”.