Цінові несподіванки на блакитне паливо в країнах Євросоюзу: процес запущено

Путін-газова труба - КАРИКАТУРА

  Керівництво Німеччини та інших проросійськи налаштованих політиків країн Євросоюзу від самого початку будівництва газогону Північний поток-2 застерігали, що його запуск призведе не до зниження ціни на блакитне паливо, а навпаки  – до його удорожчання.

 

  Але німецькі та європейські економісти ніяк не можуть збагнути: як це може дорожчати продукт, коли його кількість на ринку збільшується, витрати на доставку зменшуються, а кількість споживачів при цьому не змінюється.  Все дуже просто – ви маєте справу з російським «Газпромом» ! (а в РФії, як відомо, все навпаки).

 

  І перший дзвіночок майбутнього газового диктату ЄС з боку «Газпрому», а вірніше сказати – з боку Кремля, пролунав сьогодні. Російський газовий монополіст викупив сьогодні лише  4% з запропонованої додаткової потужності прокачування газу через Україну на вересень 2021 року. Про це свідчать результати аукціону Regional Booking Platform, який відбувся сьогодні, 16 серпня, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

 

  «Оператор газотранспортної системи України» на цьому аукціоні виставив потужності до 15 млн кубометрів на добу. Викуплено було всього 0,65 млн кубометрів на добу – на вході в ГТС України на газовимірювальної станції «Суджа». Основний обсяг з цього бронювання надійде в Угорщину на газовимірювальну станцію «Берегово» (0,5 млн кубів на добу, як і в попередні місяці).

 

  Та найголовнішим є те, що після оголошення результатів цього аукціону, в Європі ціна газу поступово і непомітно зросла до $585 (US) за тисячу кубометрів, хоча раніше трималася на рівні $550 (US) pf тисячу кубометрів.

 

  У цій ситуації можна сказати лише: «Вас попереджали!…»

 

Аслан Дзітоєв, спееціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: