Китайський корабель вирішив налякати есмінець США в Тайванській протоці

  Команда китайського військового корабля “Luyanh III” влаштувала провокацію у Тайванській протоці. Їхній плавзасіб вирішив налякати команду американського есмінця “Chung-Hoon”, що мало не призвело до зіткнення, повідомляють CNN на АВС. (ВІДЕО).

  Американський есмінець Chung-Hoon (DDG 93) разом із канадським фрегатом HMCS Montreal (FFH 336) 3 червня 2023 року  здійснювали плановий перехід через Тайванську протоку у водах, де діє свобода навігації.

  У цей час китайський військовий корабель Luyanh III наблизився до американського есмінця на небезпечну відстань 150 ярдів (137 метрів) чим створив загрозу зіткнення. Крім того, китайське судно повторило вдруге свій небезпечний маневр – корабель перетнув курс американського есмінця з правого борту на відстані в 200 ярдів (182 метра). Американський есмінець Chung-Hoon (DDG 93) не злякався і напрямок руху не змінив.

  У Пентагоні розкритикували Китай і назвали такі діє провокацією. На що офіційний Пекін відповів не вибаченням і поясненнями, а порцією звинувачень на адресу США, зокрема нагадав про спроби дестабілізувати ситуацію в Індійсько-Тихоокеанський регіоні.

НАГАДУЄМО:

Російські повстанці ведуть бої з військами рашистів на Бєлгородщині