Китаю дуже потрібна “Мотор-Січ”

Китайська Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., акціонер ПАТ “Мотор-Січ”, вважає необґрунтованими санкції запроваджені Україною. Китайська компанія скаржиться на те, що “в указах президента не вказані конкретні причини введення даних санкцій”. Про це йдеться в заяві компанії на сайті, створеному для спроби провести збори акціонерів.

 

“У нас є підстави вважати, що це навмисні дії держави Україна, з метою перешкоджання інвестицій компанії SKYRIZON в українську компанію Мотор Січ і недопущення реалізації проекту міжнародного співробітництва. У нас є підстави вважати, що такі дії збігаються з метою дій Бюро промисловості та безпеки ( BIS) Міністерства торгівлі США, від 14 січня 2021 року про включення компанії SKYRIZON в список військових кінцевих користувачів (MEU) “, – йдеться в повідомленні.

 

SKYRIZON зазначає, що Україна відмовилася від результатів попередніх переговорів і повністю виключила будь-яку можливість примирення між двома сторонами. У компанії вважають, що через санкції вона буде незаконно позбавлена своїх законних прав, обов’язків і зобов’язань, також компанія буде змушена перервати загальноприйняті ділові відносини з українською компанією Мотор Січ, що “потягне за собою величезні непоправні збитки”.

 

На думку компанії, такі дії з боку України можуть відлякати інших потенційних інвесторів і погіршити ситуацію в авіабудівній галузі.

 

Читайте також:

Нагадуємо, ПАТ “Мотор Січ” – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.

 

12 січня Шевченківський районний суд Києва відмовив зняти арешт з 56% акцій Мотор Січі її інвесторам, Бізнес Хаус Хелена і Skyrizon.

 

15 січня Міністерство торгівлі США ввело санкції проти Skyrizon, інвестора Мотор Січі. 29 січня президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти китайських інвесторів Мотор Січ.

 

30 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що ситуація навколо компанії Мотор Січ не впливає на загальний інвестиційний клімат в Україні.

 

31 січня СБУ проводило слідчо-оперативні дії в Запоріжжі за адресою оголошених загальних зборів акціонерів Мотор Січі.

 

Читайте також: