“Китайський грип” збираються лікувати тими ж методами, що і “Іспанський грип” 100 років тому

Спалах інфекції COVID-19 почалася в кінці 2019 року в китайському місті Ухань. Захворювання викликає коронавірус SARS-CoV-2. Сьогодні в світі ні вакцини, ні визнаного ВООЗ специфічного лікування даного захворювання немає.

 

Канадські лікарі пропонують лікувати COVID-19 тими ж методами, що і сто років тому лікували хворих  на “іспанку”. Коли хворий одужує, у нього в крові з’являються антитіла: виробляється імунітет від повторного зараження. Потрібно почекати два тижні після того, як симптоми зникнуть, і можна збирати плазму у тих, хто одужав, припускають медики. Ефективність такого методу проти COVID-19 продемонстрована в більш ранніх дослідженнях на невеликих групах пацієнтів. Але в Канаді проект передбачає велике клінічне дослідження, – повідомляє liga.net.

“Перевага пасивної імунізації полягає в тому, що не потрібно розробляти ліки від COVID-19 в лабораторії – цю роботу вже робить імунна система донорів”, – відзначили в університеті.

Зараз завдання полягає в тому, щоб в терміновому порядку створити інфраструктуру для забору плазми і провести паралельні випробування в різних центрах.

За словами ініціаторів, це “перспективний підхід, заснований на старих знаннях”, які і раніше використовували під час великих епідемій до появи вакцин, в тому числі під час пандемії “іспанського грипу” 100 років тому. Одна з переваг пасивної імунізації – те, що число потенційних донорів збільшується в міру прогресування пандемії.

Якщо результати масштабного дослідження “будуть переконливими”, госпіталізованим “негайно запропонують” взяти участь в проекті з донорства плазми. Дослідження на цю тему проводять також в США, Китаї, Франції, Туреччини і РФ.

В Україні на 9:00 13 квітня виявлено 3102 хворих на COVID-19: 93 людини померли, 97 одужали.

З числа зафіксованих за добу виявлено 325 нових випадків, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Серед 3102 чоловік, у кого діагностовано коронавірусна хвороба COVID-19,  17% медпрацівники. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Початок піку епідемії в Україні МОЗ очікує з 17 квітня.

Деякі обмеження можуть залишатися в силі до вересня.

Вважається, що людина видужала від COVID-19, якщо два рази поспіль ПЛР-тести показали відсутність коронавірусу. Про це в ефірі програми “Право на владу” на каналі  1+1 розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

 

Він додав, що за минулу добу було проведено близько 2500 досліджень. Їхня кількість збільшилася після того, як МОЗ змінив алгоритм тестування і заборонив медикам відмовляти пацієнтам в тестуванні.

Міністр оборони Андрій Таран в інтерв’ю “ТСН.Тиждень”, яке опубліковано на сайті Міноборони, на запитання про те, чи вистачає захисних засобів для військовослужбовців та військових медиків, чесно зізнався: “Відверто кажучи, немає. Бракує. Для того, щоб всіх забезпечити індивідуальними засобами в необхідній кількості, не вистачає. Але ми ведемо роботу … “, – сказав міністр оборони.

 

За його інформацією, в ЗСУ є три пересувні мобільні лабораторії для проведення тестів на коронавірус. Міністр зазначив, “якщо …з’явиться коронавірус в тих частинах, які задіяні в бойових діях, які перебувають на передовій, …буде дуже-дуже важко. Саме тому ми здійснюємо всіх можливих заходів для запобігання коронавируса в ЗСУ”, – сказав Андрій Таран.