Китайські тайконавти вийшли у відкритий космос (ФОТО)

  Китайські тайконавти місії “Шеньчжоу-12” Лю Бомін і Тан Хунбо сьогодні здійснили вихід у відкритий космос з модуля “Тяньхе” нової космічної станції КНР. Третій член екіпажу, Нє Хайшен, в цей час працював на борту основного модуля, , повідомляє “Сіньхуа” з посиланням на Канцелярію програми пілотованої космонавтики Китаю.

 

  Зазначається, що тайконавти вийшли у відкритий космос в нових скафандрах “Фейтянь”. За межами житлового модуля вони виконали ряд завдань, включно з установкою утримуючих пристроїв для екіпажу і робочого майданчика на механічному важелі, який дозволить їм продовжити роботу з монтування обладнання.  На даний момент Тайконавти успішно виконали всі завдання під час свого першого виходу у відкритий космос.

 

  Місія “Шеньчжоу-12” стартувала 17 червня 2021 року. Для Китаю це перший пілотований космічний політ за останні 5 років. Перед стартом командир екіпажу Нє Хайшен (Nie Haisheng) на прес-конференції перед польотом розповів, що астронавти будуть перетворювати орбітальний модуль в «космічний будинок» і проводити перевірку ключових технологій. Якщо все піде за планом, тайконавти три місяці будуть проводити  налаштування і тестування систем.

 

  Місія “Шеньчжоу-12” – це третій із 11 космічних запусків, потрібних для завершення побудови нової орбітальної станції. За планами Пекіна, орбітальна космічна станція має бути готова до початку 2022 року.

 

Нагадуємо: