Китай висловив невдовлення проходженням військових кораблів США та Канади Тайванською протокою

  Китай висловив невдоволення стосовно того, що  військові кораблі США та Канади пройшли Тайванською протокою. В Пекіні вважають, що обидві країни змовилися, щоб посилити напруженість.

 

  Видання The Guardian повідомляє, що дії США не пов’язані з будь-якими маніпуляціями, оскільки кораблі ВМС США проходять Тайванською протокою із регулярністю приблизно раз на місяць. Те ж саме стосується й американських союзників, включаючи Канаду та Великобританію.

 

  Командування Східного театру військових дій Народно-визвольної армії Китаю заявило, що китайські війська стежили за кораблями і “стояли на сторожі” протягом усього часу, поки вони перебували у водах Тайваню. “Сполучені Штати і Канада вступили в змову, щоб спровокувати й викликати проблеми… серйозно поставити під загрозу мир та стабільність в Тайванській протоці”, – йдеться в повідомленні китайських військових.

 

  У повідомленні також згадали, що КНР вважає Тайвань власною територією: “Тайвань – це частина території Китаю. Наші війська  підтримують високу бойову готовність і рішуче протистоять всім загрозам і провокаціям”.

 

  Нагадаємо, керівництво КНР нещодавно заявило, що планує «возз’єднатися» з Тайванем. Однак населення острова такі прагення Материкового Китаєю не поділяє.