Китай очікує на зразки ґрунту з Місяця

 Днями Китай здійснив успішний запуск ракети-носія з апаратом Chang’e-5 на Місяць Ця місія є останньою і найскладнішою з шести місій програми дослідження Місяця, розробленої китайськими вченими 20 років тому, повідомляє CGTN.

 

 Основна мета – зібрати зразки ґрунту на Місяці та доправити їх на Землю. Китайські дослідники планують привезти з Місяця не менше 2 кілограмів каменів і ґрунту. Найбільша проблема місії полягає саме  в тому, щоб повернути зібрані зразки на Землю. Так, після того, як роботизований місячний посадковий модуль назбирає зразків, вони будуть поміщені в капсулу, яка стартує з поверхні Місяця і має зістикуватися з апаратом, які перебуває на місячній  орбіті. Це вимагає дуже точний розрахунків часу. Якщо орбітальний апарат або капсула із зразками матимуть хоч незначне відхилення, стикування не відбудиться. Після того, як орбітальний апарат поверниться до Землі, капсула зі зразками буде випущена і приземлиться в тому ж районі, де приземляються астронавти Шеньчжоу.

 

 Китайська програма освоєння Місяця активізувала відповідні процеси й за океаном. В жовтні 2020 року вісім країн підписали міжнародну угоду “Артеміда” про освоєння Місяця. Про це йшлося в повідомленні на сайті NASA.

 

 Дану угоду підписали Австралія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія та США. Крім створення унікальної глобальної коаліції, в рамках цієї програми NASA планує висадити на місяць першу жінку.

 

Нагадуємо: