Кремль задіяв президента, щоб “вивести з ладу” спецслужби всієї країни

А чому б і ні?! З «вагнерівцями» в Білорусі вийшло досить вдало! В Україні з цього приводу “повна та всеохоплююча тиша”… Чому б не зробити “дубль”?

 

Президент Чехії Мілош Земан, добре відомий своєю «путінофілією» та скандальною лояльністю до Москви, звернувся в Службу безпеки і інформації (BIS) своєї країни із вимогою негайно надати йому імена російських шпигунів, які діють на чеській території, повідомляє Ceske Noviny.

 

А що – це дійсно просто і геніально! Одним махом відразу з’ясувати, кого з твоїх агентів «розкрили», а кого ще ні.

 

Президент вимагав від спецслужби надати йому три види інформації:

по-перше  –  інформацію про вплив і інфільтраційних операцій російських спецслужб, які загрожують інтересам Чехії;

по-друге –  інформацію про те, які конкретно російські розвідники працюють в Чехії, хто з чехів з ними співпрацює, яку інформацію вони їм передають та який вигляд має ця співпраця;

третя “хотєлка”  –  інформація про ймовірне відмивання грошей російською організованою злочинністю, на що вказують документи, які просочилися з управління США по боротьбі з фінансовими злочинами.

 

Директор BIS Міхал Куделка, отримавши досить «специфічне доручення» від президента Земана, як справжній патріот своє країни, звернувся до Парламентського комітету з контролю за BIS, який також поінформований про цю “вимогу” президента Чехії і збирається зайнятися “питанням” вже на наступному тижні.

 

Куделка хоче отримати «роз’яснення» Комітету про те, чи має президент право отримати запитану ним інформацію. Як наголошується, зазвичай президент, уряд чи парламентський комітет не запитують у контррозвідки настільки “докладну і чутливу інформацію”.

 

«Я ніколи не чув про подібну обурливою прохання за все мої 30 років роботи зі спецслужбами», – сказав експерт з безпеки і колишній директор громадянської розвідки (UZSI). Він переконаний, що коли керівництво BIS виконає прохання президента, то служба буде повністю “виключена з міжнародного співтовариства безпеки, а секретна служба буде виведена з ладу на довгі роки”.

 

Нагадуємо: