Японський зонд доставив на Землю зразки астероїда Рюгу (ВІДЕО)

Вчора, 05 грудня 2020 року, о 19:30 за київським часом капсула з автоматичного зонду Hayabusa-2 (Хаябуса-2), увійшла до атмосфери Землі. О 19:52 ця капсула зі зразками “астероїдної породи”, як і було заплановано, приземлилась в Австралії на полігоні Вумера, розташованого поблизу у штаті Південна Австралія. Про це повідомляється на сторінці японського агентства аерокосмічних досліджень JAXA у Twitter.

 

 Космічний зонд доставив на Землю два зразки породи з астероїда Рюгу, який знаходиться в 300 млн км від Землі. Проби бралися за допомогою підриву мінібомби. О 21:47 за Київським часом, капсулу і парашут виявили в запланованій області посадки. Далі капсулу відправлять у тимчасову лабораторію Quick Look Facility.

 

Розкрити капсулу планують в кінці грудня. У QLF планують дістати герметичний контейнер, у якому і знаходяться проби ґрунту астероїда. Далі зразки розподілять наступним чином: 30% піде на дослідження японським науковим організаціям, ще 30% — міжнародним партнерам, в тому числі NASA. Решта ж 40% залишать зберігатися на майбутнє, коли нові технології аналізу дозволять отримати більше інформації із отриманих зразків.

 

В Японії зразки надійдуть до Інституту космічних наук і астронавтики (ISAS), де протягом наступних шести 6 місяців буде проводитися робота з первинного огляду і опису отриманих зразків. Вчені спробують перевірити теорію про поширення життя у Всесвіті.

 

2

Зонд Hayabusa-2 (Хаябуса-2)  було запущено в космос 03 грудня 2014 року з космодрому на японському острові Танегасіма. Спочатку його  планували повернути на Землю, але план змінили. Та після того, як зонд подолавши 6 мільярдів кілометрів відправив на землю капсули із зразками  ґрунту астероїда, його спрямували в космос на вивчення невеликого навколоземного астероїда 1928KY26.

 

Після цього він має розпочати дослідження наступного 700-метрового астероїда 2001CС21. Зонд Hayabusa-2 (Хаябуса-2) буде фотографувати ці астероїди найближчі 10 років.

 

Нагадуємо: