Кремль розпочав заповнювати газом трубу Північного потоку – 2

  Будівництво морської ділянки першої нитки “Північного потоку 2” завершено, повідомляється на сайті компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG. “Морська частина першої нитки „Північного потоку  2“ технічно завершена. 04 червня була закінчена трубоукладка, сьогодні (10.08.2021р. – ред.)  здійснено «захлест»: укладені з боку Росії і Німеччини морські секції газопроводу з’єднані між собою”, – йдеться у повідомленні.

 

  У компанії також відзначили, що сьогодні, 11 серпня 2021 року, розпочинаються пусконалагоджувальні роботи по заповненню газопроводу газом. Трубоукладальні роботи по морській частині другої нитки тривають.

 

  Проект “Північний потік-2” передбачає спорудження двох ниток газопроводу від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Пропускна здатність кожної — 27,5 млрд кубометрів на рік. Новий газопровід подвоїть потужність першого “Північного потоку 1”, маршрут якого в основному він і повторює.

 

Читайте також:

  США і Німеччина 21 липня досягли угоди по проекту “Північний потік-2”. Зокрема, Вашингтон визнав, що санкції не зупинили його реалізацію, а Берлін декларативно зобов’язався домагатися продовження транзиту російського газу територією України.

 

  Україна і Польща вважають, що відмова від спроб зупинити будівництво газопроводу тільки поглиблює кризу. Отримані від продажу газу гроші Кремль спрямовує не на покращення добробуту росіян, а на війну на Донбасі та в інших куточках світу.

 

  Незалежні експерти також попереджають, що запуск “Північного потоку 2” остаточно підсадть на газову голку Німеччину. Надалі, особливо взимку, Кремль обов’язково почне шантажувати Німеччину припиненням або скороченням поставок газу з метою досягнення певних політичних та економічних дивідендів. Російська сторона зі свого боку продовжує заявляти, що нібито ніколи не використовувала енергоресурси як інструмент економічного та політичного тиску.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: