Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління - Nova

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  На даний час армія США проводить програму Next Generation Squad Weapon (NGSW), метою якої є створення перспективного стрілецького комплексу з підвищеними вогневими характеристиками. Ведеться розробка кількох зразків зброї різних класів і нових боєприпасів для них. Одним з учасників програми є компанія True Velocity (місто Гарланд, штат Техас), яка розробила новий патрон 6.8 mm TVCM.

 

  Основним напрямком діяльності True Velocity є розробка і виробництво патронів стрілецької зброї з композитною гільзою з металу і пластика. На даний момент замовникам пропонують лінійку з семи патронів такого типу. Випускаються всі популярні калібри, від 5.56 NATO до .50 BMG.

 

Читайте також:

http:///boiovi-tanky-armii-svitu-khto-i-shcho-polipshuie/

  Програма армії США NGSW раніше привернула цілий ряд різних організацій, які бажають отримати вигідні контракти в рамках майбутнього переозброєння. Компанія True Velocity вирішила не залишатися осторонь і теж подала заявку. Вона бере участь в програмі в якості розробника перспективного патрона з підвищеними характеристиками, сумісного з різними зразками озброєнь.

 

  Новий патрон отримав позначення 6.8 mm TVCM. Повідомляється, що накопичений досвід в сфері боєприпасів дозволив виконати його розробку в найкоротший термін. Цей етап зайняв всього вісім тижнів, після чого почалися випробування. До теперішнього часу True Velocity освоїла виробництво патронів з можливістю випуску десятків мільйонів виробів на рік.

 

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  В рамках програми NGSW компанія-виробник патронів об’єднала зусилля з General Dynamics Ordnance and Tactical Systems. Її автоматична гвинтівка RM277-R і ручний кулемет RM277-AR повинні використовувати саме боєприпас 6.8 mm TVCM. Не так давно GD-OTS передала всі роботи по цій зброї новоствореній фірмі LoneStar Future Weapons, а в квітні та оголосила про продовження співпраці з True Velocity.

 

  Патрони 6.8 mm TVCM пропонуються для використання з перспективною зброєю нової розробки. Паралельно компанія-виробник опрацьовує питання модернізації існуючих стрілецьких систем під такий боєприпас. Вже проведені перші досліди, і підтверджена принципова можливість такої переробки гвинтівок і кулеметів.

 

  Виріб 6.8 mm TVCM – це унітарний патрон для гвинтівки розміру 6,8х51 мм, виконаний із застосуванням кількох оригінальних ідей. З їх допомогою вирішено кілька завдань і забезпечені переваги перед існуючими боєприпасом 7,62х51 мм НАТО. За рахунок композитної гільзи вдалося скоротити масу патрона на 30% в порівнянні з існуючим. Відповідно, новий 6.8 mm TVCM важить не більше 17-18 грамів (порівняно з 25 г ваги патрона 7,62х51 мм).

 

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  Композитна гільза довжиною 51 мм складається з двох деталей. Дно і невелика частина стінки виконані у вигляді металевого піддону. Піддон, за винятком фланця, поміщається в пластиковий корпус. Для збільшення внутрішнього об’єму дульце і плече пластикової деталі зроблені максимально короткими. Ця особливість дозволяє без складнощів відрізняти 6.8 mm TVCM від інших патронів тієї ж архітектури.

 

  Патрон оснащується загостреною кулею, використовується посилений метальний заряд. Його характеристики дозволяють підвищити вогневі характеристики зброї, але зберегти тиск в каналі ствола на безпечному рівні. Займання здійснюється за допомогою стандартного капсуля.

 

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  За інформацією компанії-розробника, нова конструкція патрона дозволила отримати ряд переваг перед старим 7.62 NATO. Незважаючи на меншу масу, перспективний 6.8 mm TVCM відрізняється поліпшеною енергетикою. Він володіє більш високою пробивною дією, на 50% збільшилася ефективна дальність вогню.

 

  Є переваги і іншого роду. Так, в конструкції нового патрона відсутні важкі метали. Сталеве днище дозволяє збирати стріляні гільзи за допомогою магніту, а метал і пластик підлягають переробці. Таким чином, відповідно до сучасних тенденцій, патрон 6.8 mm TVCM безпечніший у виробництві і використанні, а здані на переробку гільзи в результаті зменшать витрати на боєприпаси. Такий комплекс має всі шанси на перемогу в конкурсі з подальшою постановкою на озброєння.

 

  Компанія True Velocity також пропонує використовувати свій новий патрон з іншими зразками, що уже перебувають на озброєнні. 6.8 mm TVCM спеціально виконали в розмірах і пропорціях поширеного патрона. Патрон повністю сумісний з магазинами, стрічками і трактами подачі систем під 7.62 mm NATO. Для використання 6,8-мм патрона потрібна тільки зміна штатного ствола на деталь нового калібру з іншим патронником. Затвор і інші деталі, розраховані під 7,62х51 мм, заміни не потребують, але може знадобитися додаткове налаштування. Зокрема, прицільні пристрої повинні відповідати новій балістиці.

 

Читайте також:

http:///lpo-50-radianskyi-vohnemet-na-ozbroienni-v-ietkonhu-ta-ira/

  “Загальновідомо, що середні вагові навантаження особового складу з роками тільки збільшуються. Боєприпаси в полімерній гільзі довгий час розглядалися як один з можливих шляхів до зменшення ваги спорядження солдата, яке доводиться нести на собі, без необхідності нести менше боєприпасів, або як спосіб нести більше патронів без будь-яких додаткових втрат ваги. Будь-яка економія ваги може також дозволити їм при бажанні носити з собою додаткові предмети, знову ж без збільшення загального навантаження.

 

  Зменшена вага 6,8-мм TVCM може бути настільки ж вигідною для використання в озброєнні, встановлениму на транспортних засобах або літаках. Наприклад, вертольоти підтримки зможуть працювати зі зменшеною масою” – пишуть профільні американські видання.

 

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  Подібні можливості патрона вже були перевірені з використанням декількох дослідних зразків. Під 6.8 mm TVCM розробили новий ствол на гвинтівку M110, а також кулемети M240B, KAC LAMG і M134. Нещодавно True Velocity опублікувала відеоролик, в якому демонструється стрільба з усіх цих виробів. Крім того, розробники показали, як кулемет M240B може відстріляти стрічку старих патронів, відразу отримати новий ствол і почати стрілянину перспективними 6.8 mm TVCM.

 

  “Ви говорите про щось настільки просте, як узяти, витягнути ствол з M240 і замінити його на інший, від 6,8 TVCM. І раптово, ви після цього збільшили ефективну дальність дії цієї зброї більш ніж на 50 відсотків, знизили вагу боєприпасів більш ніж на 30 відсотків і дали нашим солдатам значну перевагу на полі бою” – переконує Патрік Хоган, директор з продажу та маркетингу True Velocity.

 

  Показові стрільби в цілому виглядають добре. Зброя успішно спустошує магазини і стрічки; затримки при стрілянині не спостерігаються. Також стверджується, що з новим патроном «стара» зброя отримує приріст ряду основних характеристик. Втім, розробники не уточнюють, як патрон підвищеної потужності впливає на ресурс та інші параметри зброї.

 

Боєприпаси 21 століття: металопластиковий патрон нового покоління

  В рамках програми NGSW виріб 6.8 mm TVCM конкурує з 6,8-мм телескопічним патроном від AAI/Textron. Така архітектура боєприпасу має важливі переваги, але висуває певні вимоги до зброї. Через це гвинтівка і кулемет від Textron відрізняються більшою складністю, що негативно позначається на їх надійності. Чи вдасться виправити цей недолік – поки невідомо. AAI вже давно розробляє телескопічні боєприпаси для стрілецької зброї, але реального технологічного прориву поки не відбулося.

 

  Таким чином, в даний час фаворитом програми може вважатися комплекс RM277 від GD-OTS/LoneStar з патроном від True Velocity. Крім того, боєприпас з цього комплексу може використовуватися і з іншою зброєю, після невеликого його доопрацювання. В теорії все це дозволяє паралельно виробляти нові озброєння і модернізувати старі, що прискорить переозброєння стрілецьких частин з переведенням на єдиний патрон підвищеної потужності.

 

Андрій Артюх, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо:

http:///ne-varto-obrazhaty-uchasnykiv-ato-oos-foto/
Поділитися: