Країни Східної Балтії вважають можливим напад РФ з території Білорусі

  Президент Литви Ґітанас Науседа закликав НАТО посилити свою присутність у країнах Східної Балтії, щоб не дати Росії використовувати Білорусь як плацдарм для початку війни з ними.

 

Президент Литви Ґітанас Науседа

  Естонія була б стерта з землі в разі російського вторгнення – через неефективний план НАТО щодо захисту країн Балтії. Про це заявила Прем’єр Кая Каллас в інтерв’ю Financial Times. Вона закликала відправити до кожної з балтійських країн щонайменше 20-25 тис. солдатів НАТО.


  За словами Каллас, існуючий план НАТО передбачає, що країни Балтії у разі вторгнення РФ можуть залишатися під окупацією протягом 180 днів, перш ніж Альянс їх звільнить.

 

Прем’єр міністр Естонії Кая Каллас

  “Якщо порівняти розміри України та країн Балтії, це означатиме повне знищення країн і нашої культури. Якщо ви були в Таллінні і знаєте наше старе місто та його багатовікову історію, – все це було б стерто з лиця землі, включаючи наших людей, наш народ “, – сказала вона.

 

  На цьому тлі казково виглядають останні заяви генсека НАТО. “Війна в Україні закінчиться шляхом переговорів”, – заявив Йєнс Столтенберг виданню El Pais. “Ми допомагаємо їм [українській стороні], тому що вони просять про це”, – зазначив Столтенберг, додавши, що між НАТО та Росією немає «тотальної війни».

 

Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг

  Схоже, що в Західній Європі ще так і не усвідомили, що в Україні Росія воює саме з НАТО і ЄС, а не за якісь “спірні території”. Там і досі не зрозуміли, що Третя Світова вже триває.

 

Юріс Шалтіс, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС