Космічний апарат NASA врізався в астероїд (ВІДЕО)

  Космічний апарат NASA DART під час випробувань системи захисту Землі успішно врізався в астероїд Dimorphos. Це перша спроба людства цілеспрямовано змінити рух астероїда чи будь-якого небесного тіла, щоб запобігти потенційному його зіткненню із Землею, інформує Reuters.


Космічний апарат NASA “Double Asteroid Redirection Test” (DART), розміром з автомобіль, на відстані 11 млн км від Землі врізався в космічне тіло Діморфос, яке має розмір з футбольний стадіон.


  Зазначається, що хоча момент зіткнення був чітко зафіксований, так як радіосигнал DART раптово обірвався, знадобляться ще кілька днів, а може й тижнів, щоб визначити, наскільки змінилася орбіта космічного тіла.

 

Заставка ВІДЕО

  В даний час на навколоземній орбіті знаходиться близько 27 000 астероїдів. Астероїд Dimorphos не становив загрози для Землі. Місія вартістю 325 мільйонів доларів була запланована для того, щоб практично встановити, чи здатний космічний апарат протаранивши астероїд змінити його траєкторію настільки, щоб усунути небезпеку від можливого зіткнення із Землею.


  Потенційно небезпечні астероїди класифікуються як камені розміром 140 і більше метрів, що наближаються до Землі на відстань понад 7,5 мільйонів кілометрів.Спроба штучно змінити напрям рузу космічнго тіла стала першою повномасштабною демонстрацією технології відхилення астероїдів.


  Очікується, що 2024 року Європейське космічне агентство запустить космічний корабель Hera, який вирушить у дворічну подорож до системи астероїдів для збору інформації про наслідки можливої ​​катастрофи.

 

Заставка НАГАДУЄМО