В Ірані продовжують вирувати масові протести проти діючої влади

НОВА ГОЛОВНА

  Протести проти діючої влади в Ірані продовжують вирувати по всій країні десятий день поспіль. Вони спалахнули на початку вересня через смерть 22-річної Махси Аміні, яка була заарештована і вбита “поліцією моралі”, пише AFP.


  Влада Ірану вже здійснила арешти журналістів, затримано також численних активістів та адвокатів, зокрема відомого борця за свободу слова Хосейна Ронагі, якого було заарештовано минулими вихідними, повідомляють іранські ЗМІ.


  Арешти відбуваються паралельно із запровадженням суворих обмежень в Інтернеті та блокування сайтів, включаючи Instagram та WhatsApp, що, за словами активістів, спрямоване на те, щоб подробиці протестів не просочувалися у світ.


  Влада також заарештувала п’ятьох відомих представників релігійної меншості бахаї в різних містах країни, заявила представник Міжнародної спільноти бахаї при ООН у Женеві.

 

  Бахаї – найбільша немусульманська релігійна меншість Ірану, але не визнана в Ісламській Республіці, вже зазнали репресій ще до того, як почалися протести з арештами високопосадовців.


  За офіційними даними, з початку заворушень загинула щонайменше 41 людина, переважно протестувальники, у тому числі й співробітники сил безпеки Ісламської республіки.


  Нагадаємо, що через постачання Іраном зброї Росії для вбивства мирних громадян, українська сторона прийняла рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації та суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства у Києві.

 

Заставка НАГАДУЄМО