Корвет “Вінниця” переобладнають у музей

Як повідомляють у Міністерстві оборони Україні, нарешті вирішена остаточна доля навчального корвета “Вінниця”. Корабель, який було збудовано більше 45 років тому, розмістять на  8-му причалі Миколаєва у якості музейного експонату. Зараз опрацьовується питання передачі корвета до філії Національного військово-історичного музею України – Центрального військово-морського музею.

 

“Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді. Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним із осередків туризму міста-корабелів”, — зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

 

Таким чином буде збережено для історії одного з останніх представників корветів проекту “1124”, як зразка кораблебудування 70-х років минулого століття.

 

У світі існує кілька сотень кораблів-музеїв, на яких розміщена експозиція, присвячена історії, екіпажу та подіям судна. Найвідоміші із них вітрильний лінійний корабель “Вікторі” у британському Портсмуті чи американський лінійний корабель “Айова” в Лос-Анджелесі. В Україні своя історія військових кораблів. Корвет “Вінниця” стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини.

 

 

Корвет “Вінниця” –  багатоцільовий корабель прибережної дії, який було спущено на воду у 1976 році. Виконував завдання в акваторії Чорного моря. У складі ВМС ЗС України брав участь у багатьох багатонаціональних навчаннях.

 

Нагадуємо: 

Читайте нас також у Телеграмі

 

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку