КНР може завдати ядерний удар першою – Ша Цзукан

  Тайвань уже кілька місяців скаржиться на постійно зростаючу військову активність Китайської Народної Республіки (КНР) поблизу острова, зокрема, на постійне входження літаків ВПС КНР в зону протиповітряної оборони Тайваню.

 

  Китай нарощує зусилля, щоб змусити острів з демократичним управлінням визнати суверенітет Китаю. Більшість жителів Тайваню не виявляють жодного бажання потрапити під управління комуністичного Пекіна.

 

  Зважаючи на постійно зростаючу “серйозну загрозу” з боку КНР, який претендує на острів Тайвань, як на частину КНР, у вересні 2021 року було запропоновано передбачити додаткові витрати на оборону в розмірі майже 9 мільярдів доларів протягом наступних п’яти років. Тайвань повинен мати далекобійну і точну зброю, щоб належним чином стримувати Китай, який швидко розвиває свої системи для нападу на острів, заявив в понеділок міністр оборони Тайваню Чіу Куо-ченг, інформує УНН із посиланням на Reuters.

 

  Виступаючи в парламенті, Чіу сказав, що Тайвань повинен бути в змозі дати зрозуміти КНР, що «острів» може захистити себе. “Розвиток обладнання повинно бути далекобійним, точним і мобільним, щоб ворог міг відчути, що ми готові, як тільки він відправить свої війська”, — додав він, говорячи про ракетний потенціал Тайваню.

 

  У письмовому звіті для парламенту, яким супроводжувався виступ Чіу, міністерство повідомило, що ракети середньої і великої дальності використовуються в навчаннях з перехоплення на ключовому випробувальному полігоні на південно-східному узбережжі Тайваню. Чіу відмовився повідомити журналістам подробиці про те, як далеко можуть долетіти тайванські ракети.

 

  У своїй щорічній доповіді про збройні сили КНР Тайвань, оцінюючі можливості КНР, заявив, що ЗС КНР реально здатні повністю контролювати ситуацію на острові. “Можливості китайських комуністів швидко ростуть. Вони можуть порушити наші системи командування, управління, зв’язку і розвідки, наприклад, в першу чергу будуть атаковані стаціонарні радарні станції”, — сказав він. “Тому ми повинні бути мобільними, маскуваися і постійно змінювати позиції”.

 

  Важливо, щоб жителі Тайваню знали про небезпеку, яка їм реально загрожує, наголосив Чіу.

 

В Тихом океане развивается новая гонка вооружений между США и Китаем, которая также может затянуться в России, граничащей с океаном, и Великобритании после того, как она подписала новый пакт об обороне с Америкой и Австралией.  Здесь график MailOnline сравнивает относительные размеры нынешних ядерных арсеналов каждой страны.

  Зі свого боку керівництво КНР заявляє про стурбованість зростаючою присутністю США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а також військовим партнерством AUKUS за участю Сполучених Штатів, Австралії та Великобританії.

 

  В умовах створення альянсу QUAD, у якому планують об’єднатися і співпрацювати в області кібербезпеки США, Індія, Японія та Австралія, колишній посол КНР при ООН Ша Цзукан в інтерв’ю Daily Mail заявив, що КНР «може завдати ядерний удар першою».

 

  Ша Цзукан закликав китайську владу проводити ще більш жорстку політику по відношенню до США. Пекін зобов’язаний переглянути політику застосування ядерної зброї лише в якості «відплати» на тлі експансії Сполучених Штатів, які «будують нові військові союзи» в регіоні. КНР має на це повне моральне право, якщо в ході переговорів між Китаєм та США не буде досягнута домовленість про те, що жодна зі сторін не застосує ядерну зброю першою, – вважає Цзукан.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”