Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ) завершило виробництво бронетранспортерів БТР-4Е для ЗСУ

Бронетранспортер БТР-4Е – це сучасна, броньована, колісна, чотиривісна, плаваюча бойова машина, на базі якої створено ціле сімейство машин (командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна).

 

 

БТР-4Е є суто українською розробкою, що пройшла повний цикл від “чистого аркушу” до постановки на озброєння, нині серійно випускається в Україні, планово надходить до підрозділів ЗСУ та НГУ, поступово замінюючи бронетранспортери, що залишились в спадок від Радянського Союзу. 

Бойове хрещення БТР-4Е відбулося в червні 2014 року при проведенні Антитерористичної операції в районі Слов’янська.

Призначений для транспортування особового складу механізованих підрозділів сухопутних військ і їх вогневої підтримки в бою, здатна виконувати свої функції цілодобово в зонах теплого і холодного клімату, незалежно від пори року, погодних умов, при експлуатації на дорогах з різними покриттями і в умовах бездоріжжя.

ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ:

  • здатний виконувати бойові задачі в діапазоні робочих температур навколишнього середовища від -40 °С до + 55 °С.
  • має потужний силовий блок, до складу якого входять двигун DEUTZ потужністю 450 к.с., гідротрансформатор, автоматична коробка передач Allison.
  • швидкість руху на дорогах з твердим покриттями – до 110 км/год, швидкість руху при подоланні водних перешкод – до 10 км/год.
  • корпус захищений від ураження зі стрілецької зброї за стандартами НАТО у відповідності до STANAG 4569, має можливість для встановлення додаткового протимінного захисту та протикумулятивних гратчастих екранів.
  • на машині встановлені пристрої захисту від дії вражаючих чинників ядерного вибуху, отруйливих речовин, бактеріальних засобів і від радіоактивного пилу під час руху по зараженій місцевості. Для гасіння пожежі передбачено протипожежне обладнання.

 ОЗБРОЄННЯ:

На бронетранспортері встановлено незаселений бойовий модуль “Парус”, з блоком озброєння, стабілізованим у двох площинах, шо включає в себе:

  • 30-мм гармату 3ТМ-1;
  • 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117;
  • кулемет КТ-7,62-мм;
  • протитанковий ракетний комплекс з дистанційним управлінням.
  •  

 

ОСОБЛИВОСТІ:

  • Сучасна компоновка шасі дозволяє створювати на її базі сімейство спеціальних машин.
  • Розміщення десантного відділення в кормовій частині корпусу забезпечує безпечне десантування особового складу мотострілкового підрозділу бронетранспортера через задні двері під прикриттям броні.
  • Машина має високу рухливість і здатна слідувати за танками, з ходу долати окопи, траншеї та водні перешкоди. Для ведення бойовим розрахунком вогню з особистої зброї (автоматів і кулеметів) корпус машини обладнаний бійницями, а також лючками в кришках люків десантного відділення.
  • Місце оператора-навідника знаходиться в корпусі бронетранспортера, що забезпечує його більшу захищеність від ураження у разі потрапляння в бронетранспортер боєприпаса під час вогневого контакту.

 

Передача останніх чотирьох саме таких БТР-4Е, з замовлених Міністерством оборони України, відбулась 13 серпня 2020 року.

Бронетранспортери від ХКБМ укомплектовано кулеметами виробництва київського заводу “Маяк”, що є співвиконавцем контракту.

 

Про це повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».

 

«Вчора, із випередженням графіку, віддали останню партію бронетранспортерів для військових. Усі 45 машин готові та вже передані замовнику. Частина цих нових БТР-4Е прямує на Київ – вони візьмуть участь в урочистостях до Дня незалежності України», – повідомив директор ХКБМ Яків Мормило.

 

 

Після того як, ХКБМ завершило виробництво БТР-4Е для ЗСУ на замовлення від Міністерства оборони України, підприємство приступило до виробництва БТР-4Е для Національної Гвардії України.

 

 

Перші відвантаження бронетехніки, після відновлення робіт за контрактом 2016 року, відбулися у грудні 2019 року, тоді військовим передали 12 бронетранспортерів БТР-4Е.

Потім передача техніки відбувалась регулярно: у січні 2020 року до війська передали 4 машини, в лютому 3 одиниці, в березні 4 одиниці, в квітні  і травні по 5 одиниць щомісяця, наприкінці червня та в липні до ЗСУ було передано ще вісім  БТР-4Е

Таким чином усі контрактні зобов’язання з виготовлення 45 машин виконано.