Керівництво Угорщини продовжує проводити антиукраїнську політику (ФОТО, ВІДЕО)

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто 01 грудня 2020 року було викликано до Міністерства закордонних справ України. Приймав посла міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Необхідність у зустрічі викликана низкою подій, які відбулися за останні дні на Закарпатті, повідомили у пресслужбі МЗС.

 

Так, співробітники Служби безпеки України провели санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, вивчається можливе втручання у внутрішні справи України та заподіяння шкоди державній безпеці. Мова йде про фейкове поширення дії законодавства Угорщини і юрисдикції її державних органів на окремі наші регіони, повідомили в СБУ.

 

Також, за даними пресслужби, досудове слідство вивчає факти підтримки окремими українськими публічними діячами державних органів сусідньої країни у веденні підривної діяльності, в тому числі у вчиненні дій з ознаками державної зради.

 

“Під час обшуків правоохоронці виявили низку друкованих матеріалів, які популяризують так звану „Велику Угорщину“ та створення етнічної автономії на Закарпатті”, — зазначили у спецслужбі.

 

Ряд закарпатських інтернет-ресурсів, як по команді, опублікували провокаційний відеоролик із зображенням неідентифікованої особи у масці, яка на тлі начебто покажчика населеного пункту Берегове Закарпатської області із символікою “Правого сектору” погрожує українцям угорського походження.

 

Також стало відомо, що у Сюртівській об’єднаній територіальній громаді місцевий голова разом з депутатами після складання присяги вирішили виконати гімну Угорщини. Про це у Facebook повідомляє місцева спільнота “Закарпаття ТОП”, яка у підтвердження оприлюднила відео “виступу” депутатів.

 

https://www.facebook.com/100000834337338/videos/3559847244053052

У МЗС повідомили, що Кулеба закликав угорську сторону уникати кроків та заяв, які не відображають дійсності і створюють деструктивну емоційну напругу в українсько-угорських відносинах. Міністр назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України – депутати об’єднаних територіальних громад на своєму інавгураційному засіданні співають національний гімн будь-якої іншої іноземної держави, зокрема Угорщини, наголосили у пресслужбі.

 

Крім того, Дмитро Кулеба поінформував угорського дипломата, що слідчі дії правоохоронних органів в Закарпатській області відбуваються в межах повноважень СБУ щодо окремих громадян України, і жодним чином не спрямовані проти угорської національної меншини.

 

Раніше Кулеба назвав твердження про “залякування” угорців на Закарпатті спекуляцією.

 

 Угорщина звернулась до ОБСЄ щодо ситуації на Закарпатті з проханням направити моніторингову місію в регіон. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

 

“Після засідання НАТО я розмовляв по телефону зі своїм другом Гентом Какаєм, міністром закордонних справ Албанії, який також в даний час очолює ОБСЄ. Я попросив його, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні поїхала на Закарпаття та розслідувала образи на адресу угорської громади”, — написав Сіярто. За його словами, спостерігачі ОБСЄ “будуть поінформовані про те, що сталося”, і зв’яжуться з представниками угорців Закарпаття.

 

Нагадуємо: