«Картка вінничанина» – навіщо вона учасникам бойових дій Вінниці?

Учасники бойових дій Вінниці вже почали використовувати «Картку вінничанина». Проте й досі далеко не всі ветерани розуміють, яка мета нововведення, чи є на цих картках ліміт поїздок та й загалом, чи обов’язково їх оформляти. Відповіла на ці запитання Вероніка Савчук, речниця комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницякартсервіс».

— На сьогодні жодних обмежень у кількості поїздок немає, бо містом Вінниця  не ухвалено рішення щодо монетизації. Та завдяки тому, що учасники бойових дій реєструють свої поїздки з допомогою пільгових карток, у нас є можливість бачити статистику – скільки ветеранів і як часто користуються громадським транспортом. Для чого це потрібно? Аби надалі, коли буде ухвалено рішення про монетизацію пільг саме у Вінницькій територіальній громаді, ми розуміли, скільки коштів виділяти на одного учасника бойових дій. Додатково носити з собою посвідчення УБД не має необхідності, — каже Вероніка Савчук.

Загалом вінницьким ветеранам радять усе ж не ігнорувати оформлення «Картки вінничанина», адже нині місто переходить на автоматизовану систему обліку оплати проїзду.

У департаменті соціальної політики Вінницької міської ради пояснили, що поступово до «Картки вінничанина» додаватимуться й додаткові сервіси.

— Планується, що «Картка вінничанина» стане персоніфікованим багатофункціональним інструментом, — каже Валентина Войткова, директор департаменту. — До неї вноситимуться і послуги медичного характеру, і соціальний дисконт, що діятиме при покупках у магазинах, і пільги в аптечних пунктах.