Кабмін хоче дозволити місцевій владі обмежувати пільги ветеранів

На сайті Мінсоцполітики з’явився проект постанови Кабміну “Деякі питання надання пільг з оплати проїзду окремим категоріям громадян у готівковій формі”. У ній вказано, що обсяг компенсації проїзду у громадському транспорті ветеранам АТО/ООС відтепер визначатимуть місцеві органи влади.

 

“Сільські, селищні, міські ради територіальних громад або їхні виконавчі органи затверджують розмір грошової виплати та компенсації, періодичність і строки їх виплати” – вказано в пункті 4 Порядку надання пільг.

 

Відтак трактування закону про “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відтепер лягає… на місцеві ради, вважає почесний голова “Спілки ветеранів АТО Харківської області” Павло Федоров. Нагадаємо, що згідно з законом проїзд для ветеранів має бути безкоштовним, а кількість пільгових поїздок – безлімітною.

 

Читайте нас також у Телеграмі

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку

 

 

“Місцеві органи влади часто порушують закон і вводять обмеження на пільговий проїзд. Зараз же виходить, що якщо умовна міськрада захоче обмежити ветеранів у їх законному праві на пільговий проїзд, то зможе посилатися на цю постанову” – відзначає Федоров і додає, що “ситуація, коли загальноукраїнські закони трактує не Верховний чи Конституційний суд, а селищний голова – це перший крок до федералізації і розпаду країни”.

 

Обговорення проекту постанови Кабінету міністрів триватиме з 11 Лютого 2021 року по 18 Лютого 2021 року.

 

Нагадаємо: