Інтерпол хоче передати РФ українського блогера, який боровся проти Путіна

Співробітники Інтерполу затримали громадянина України, блогера і діяча антипутінського руху Михайла Орєшникова і планують видати його Росії. Про це повідомив журналіст Андрій Цаплієнко на своєму Telegram-каналі.

 

“В аеропорті Джакарта при затриманні у нього були вилучені українські документи, а в акті затримання і подальших документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватись із українським посольством та перші тижні тримали у одиночній камері з обмеженням у будь-яких правах (зв’язок, прогулянки, інформація)” – пише журналіст.

 

У 2014 році Михайло відкрито виступав проти окупації Криму та інформував громадськість про злочини окупантів в Україні. За свої дії він неодноразово був затриманий поліцією РФ і був підданий тортурам. Через загрозу життю Михайло виїхав в Україну, де продовжував, як блогер, боротися з путінським режимом.

 

Маючи українське коріння, в 2016 році Михайло отримав українське громадянство, а перед тим, відповідно до закону, відмовився від громадянства РФ. Друзі та колеги Михайла багаторазово звертались до МЗС України, але їхнього втручання у справу виявилось замало. 

 

Нагадаємо: