Індія випустить п’яте покоління винищувачів з можливостями шостого

Після певного успіху в сфері легких багатоцільових винищувачів четвертого покоління “HAL Tejas” Індія має намір продовжувати самостійно продовжити розробку винищувача п’ятого покоління. Про це повідомив на прес-конференції головний маршал авіації країни.

 

Виступаючи в неділю на прес-конференції за підсумками спільних індійсько-французьких навчань “Лицар Пустелі-21” головний маршал авіації Ракеш Кумар Сінгх Бхадаурія повідомив, що ВПС Індії спільно з Організацією оборонних досліджень і розробок Індії (DRDO) ініціювали зміни в програму винищувачів п’ятого покоління і тепер у винищувач планується включити деякі можливості, які стосуються шостого покоління.

 

«Наше нинішнє бачення (розвитку програми – прим. ред) полягає в тому, щоб розмістити у наших літаках п’ятого покоління всі новітні технології і обладнання… Ми почали роботу над літаками п’ятого покоління з невеликим запізненням. Так що технології і обладнання, сучасні для цього періоду розробки, будуть додані в винищувачі п’ятого покоління” – повідомив Бхадаурія.

 

DRDO спільно з агентством з аеронавігаційного розвитку (ADA) і Авіаційним науково-дослідним і конструкторським центром (ARDC) з 2018 року ведуть розробку перспективного індійського винищувача п’ятого покоління за програмою AMCA (Advanced Medium Combat Aircraft).

 

Нагадаємо: