ЄС та НАТО збираються офіційно звернуться до Росії із закликом про виведення військ з України, – Politico

  За даними видання Politico, Декларацію розробляли дуже довго через напружені відносини між Туреччиною та Кіпром. Тепер з’явилася остаточна версія документа, і очікується, що  у понеділок чи вівторок, або на початку 2023 року її, можливо, оприлюднять.

 

  Видання зазначає, що текст заяви не дуже гучний. Суть полягає в тому, що заяву хочуть зробити офіційно. У майже остаточному варіанті документа росію закликають негайно припинити війну та вивести війська з України, а також заявляють про постійну та непохитну підтримку України, її права на оборону та незалежність.

 

  Разом  з тим країни ЄС так і не змогли узгодити дев’ятий пакет санкцій проти Росії, – Reuters. Як повідомляє агентство, розбіжності виникли щодо можливого полегшення ЄС проходу російського експорту добрив через європейські порти.

 

  Деякі дипломати висловили думку, що такі обмеження становлять загрозу продовольчій безпеці для країн, що розвиваються, а інші стверджують, що їх ослаблення дозволить російським олігархам, які володіють бізнесом з виробництва добрив, ухилитися від санкцій ЄС.

 

  Позитивним моментом є те, що Європарламент нарешті проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Голоси “ЗА” віддали 507 парламентарів, а 12 виступили “Проти”.

 

Заставка НАГАДУЄМО