Янукович намагається повернути собі статус президента через суд

  Четвертий президент України Віктор Янукович, який втік до Росії на другий день після початку гібридної агресії РФії проти України у 22014-му році, подав до Окружного адмінсуду м.Києва ще один позов проти Верховної Ради. Він вимагає визнати відсутність у ВР України повноважень позбавити звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту. Про це в Telegram заявила представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря.

 

  Варто нагадати, що Рада позбавила Януковича звання президента України шляхом ухвалення 04 лютого 2015 року відповідного закону. Конституційність цього закону вже оскаржувалась до Конституційного суду. КСУ в грудні 2019 року закрив провадження за цим поданням, зазначивши, що цей спір не є правовим, носить відверто політичний характер, а тому не підсудний суду.

 

  Суд прийняв позов, відкрив провадження та розглядатиме справу у спрощеному порядку. Сторін не викликатимуть. Судове засідання також не проведуть. “Тобто рішення суду за цим позовом може бути прийняте практично будь-якої миті”, – повідомила Совгиря.

 

  Нагадуємо, Віктору Януковичу та 9 ексчиновникам з його оточення загрожує до 15 років в’язниці або довічне ув’язнення  з конфіскацією майна в Україні у справі про розстріл мітингувальників на Майдані.