Яна Зінкевич: «На найближчому засіданні комітету ВР з питань здоров’я нації, я знову говоритиму про врятування госпіталів для ветеранів війни…»

Уряд таки не почув сигналу «SOS» від госпіталів для ветеранів війни, які просять їх врятувати від знищення через недофінансування.

Як повідомляла «НОВА», дедлайн на згортання повноцінної роботи, на думку самих керівників госпіталів, було встановлено 1 липня 2020 року. Саме цього дня, якщо Кабмін не виконає Постанову Верховної Ради щодо продовження субвенції госпіталям на 2020 рік, в них почнуться незворотні процеси руйнації. Час «Ч» минув. Чи змінилося щось в долі госпіталів для ветеранів?

 

ГОСПІТАЛІ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ПОДАЮТЬ СИГНАЛ «SOS». ЧИ ПОЧУЮТЬ В УРЯДІ СИГНАЛ БІДИ?…

 

 

З цим питанням редакція «НОВА» звернулася до директора комунального некомерційного підприємства «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради Павло Журбенко, який у своєму відео зверненні до Президента України поінформував гаранта про ситуацію з медичними закладами для ветеранів. Де, лікуються і проходять реабілітацію і учасники АТО/ООС.

«Ситуація, попри очікування змін на краще, не змінилася. Госпіталі для ветеранів ледь животіють і виживають тільки завдяки  запасам, які теж закінчуються. Питання їхньої подальшої долі уряд не розглянув, як ми очікували, – констатував П. Журбенко. –  Я знаю, що керівники кількох госпіталів, зокрема, з Вінниці, Хмельницького, Чернігова тощо, в тому числі і я, звернулися з листами до керівництва країни, поінформувавши про кричущу ситуацію в своїх медичних закладах. Чи щось це дасть? Не знаю…».

Директор госпіталю нагадав, що у Верховній Раді, де було створено спеціальну тимчасову комісію з цього питання, яку очолила Яна Зінкевич, і членом якої є і він, продовжується  обговорення цього питання. Члени комісії  намагаються заручитися підтримкою якомога більше народних депутатів, щоб питання фінансування госпіталів, про що вже було прийнято рішення у сесійній залі, уряд таки виконав.

«Як ми виходимо із ситуації, не маючи достатнього фінансування? В різний спосіб. Переважно за рахунок накопичених заздалегідь запасів. Приміром, продукти закупили, передбачаючи складнощі, ще у листопаді 2019 року і передали їх на відповідальне зберігання постачальникам. В міру потреби забираємо… Так само і з медикаментами. Дещо припасли на складі, дещо вдалося зекономити під час карантину, коли поменшало пацієнтів тощо. Але все це напівмири. Принципово питання не вирішено і госпіталі для ветеранів війни, схоже, доживають останні дні…», –  припустив П. Журбенко.

 

Прокоментувала  редакції «НОВА» ситуацію з госпіталями і народний депутат України, секретар комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань військової медицини комітету здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування і голова Тимчасової спеціальної комісії з питань ветеранів Яна Зінкевич.  

«Тимчасова спеціальна комісія, яку я очолюю,  внесла ще десь два тижні тому до парламенту постанову, що продовжує субвенцію госпіталям на 2020 рік. І Верховна Рада ухвалила рішення про недопущення зупинки функціонування госпіталів ветеранів війни під час впровадження другого етапу медреформи. Постанова рекомендує Кабміну відтермінувати участь госпіталів ветеранів війни у переході на нову систему фінансування через Національну службу здоров’я України терміном на один рік,  та зберегти фінансування госпіталів для ветеранів війни шляхом передачі субвенції з державного бюджету через міністерство охорони здоров’я України, – розповіла народний депутат. – Але, як я бачу, цю постанову не поспішають виконувати. Тому вже на найближчому засіданні комітету ВР з питань здоров’я нації, я знову порушу це питання. Добре, що ваша агенція про проблему з госпіталями розповіла читачам. Наша комісія створена терміном на один рік і має повноваження до 1 жовтня 2020 року. Тому я намагатимуся пришвидшити вирішення питання госпіталів для ветеранів. Ми і надалі співпрацюватимемо з профільним міністерством, Кабінетом міністрів та комітетами ВРУ для захисту прав ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих…».

Отже, ситуація з госпіталями для ветеранів війни, як бачимо, зайшла в тупик. Верховна Рада ухвалила постанову, яка допоможе їм вижити, але в Кабміні її не поспішають виконувати. Тим часом персонал цих медичних закладів робить все можливе і неможливе, для того щоб їхні пацієнти – учасники бойових дій, не відчули на себе негативних наслідків медичної реформи, що може призвести  до скасування гарантованих їм  державою пільг на безплатне медичне обслуговування. Далі буде?

 

Олександр Брусенський, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС