Упродовж 22 січня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів в Україні опитано 1005 респондентів. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
Про це інформує на своїй інтернет-сторінці Київський міжнародний інститут соціології
На запитання «На Вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи в неправильному напрямку?» 74,3% респондентів відповідають, що справи рухаються в неправильному напрямку. Вважають, що справи рухаються в правильному напрямку – 10%. Решта 15,7% респондентів не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.
На запитання про те, коли б вибори Президента України відбувалися в другій половині січня 2021 року і в них брали участь запропоновані кандидати, відносно найбільше голосів отримав би В.Зеленський – 13,4%. На другому місці – П.Порошенко, якого підтримали б 10,6% серед усіх респондентів. Далі йдуть Ю.Тимошенко (відповідно, 8%), Ю.Бойко (7,4%), І.Смешко (6%), В.Медведчук (5%), В.Гройсман (3,9%).
Респондентам були запрпоновані варіанти моделі другого туру із можливими кандидатами: В.Зеленський і П.Порошенко та П.Порошенко і Ю.Бойко.
У парі В. Зеленський і П. Порошенко 30,6% серед усіх респондентів підтримали б В.Зеленського, а за П.Порошенка віддали б свій голос 24,9% респондентів. У перерахунку до тих, хто визначився з вибором, 55,2% підтримали б В.Зеленського, а 44,8% – П.Порошенка. Різниця між кандидатами перевищує похибку, тому в такій парі станом на кінець січня набирає більше В.Зеленський.
У парі Ю.Бойко і П.Порошенко серед тих, хто визначився з вибором, 53% голосують за Ю.Бойка, 47% – за П.Порошенка. Утім, різниця між кандидатами – в межах похибки, тому формально за результатами опитування вони мають приблизно однакову підтримку.
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися в кінці січня і в них брали участь запропоновані партії, відносно найбільше голосів отримала б партія «ОПЗЖ», за яку віддали б свій голос 15,7% серед усіх респондентів і 20,7% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці – «ЄС», яку підтримують 11,6% серед усіх респондентів і 15,3% серед тих, хто визначився з вибором. Третє місце ділять «Батьківщина» (відповідно, 9,5% і 12,6%) та «Слуга народу» (8,5% і 11,2%).
Також теоретично можуть подолати 5% прохідний бар’єр «Сила і честь» (6,3%), «Голос» (4,2%) і «Українська стратегія Гройсмана» (4%).
Близькі до прохідного бар’єру «Партія Шарія» (3,5% ), «УДАР» (3,3%) та «Свобода» (2,9%). Інші партії мають ще менше прихильників.
– Ось майданчик для гри у футбол, де прямісенько у его центр попала ракета від рекатівної системи, – пие на своїй сторінці у Facebook Данила Діденко.
– Влучання прямо у центр поля. Це Маріуполь после осбстрілу росіянами 24 січня 2015-го, – пише на своїй сторінці у Facebook Даніла Діденко. – Уявіть, наскільки б була більшою кількість жертв, якби у той час там гралися б діти?… Ну а потім місцеві жителі сказали: “Е__сь воно конем -31 загиблий”, – і проголосували за Бойко. Ну не за Бендеру ж?
Нагадуємо: