Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті – часопис війни, 542 доба

Триває 542 доба війни. За оперативною інформацією Генерального штабу Збройних Сил України за минулої доби на фронті відбулось 36 бойових зіткнень. 

Російські окупанти атакували українські позиції на Куп’янському напрямі у районі Сіньківки.

На Бахмутському напрямку ворог наступав на схід від Білої Гори та Торецька на Донеччині.

Також росіяни не залишають спроб захопити Авдіївку та Мар’їнку. Ведуть бої за прилеглі населені пункти.

Сили оборони продовжують вести наступ на Бердянському та Мелітопольському напрямах.

  Офіційний представник США повідомив CBS News, що українські сили подолали російське мінне поле на північ від Токмака і тепер ведуть бій із першою лінією російської оборони, яка утримує місто. Але, військові експерти прогнозують, що звільнення таких міст, як Токмак, та подальший наступ на Мелітополь стане непростим завданням для ЗСУ.

Ворог веде безперервні обстріли населених пунктів уздовж усієї лінії фронту – від Чернігівської області до Херсона.

Загроза втрати Криму може змусити Путіна відступити. Саме утримання Криму є головним пріоритетом Путіна. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, пише видання The Hill. Українській наступ на Крим можуть змусити Путіна піти на переговори, проте не відмовитися від його довгострокових цілей на всій території України.

 Водночас американські симпатики росії вважають, що деокупація Криму – це нереалістичний сценарій. Адже для цього потрібно звільнити низку міст на півдні, таких як Мелітополь, Скадовськ, Армянськ, Токмак. Зробити це буде непросто. Наприклад, у Токмаку росіяни містять угруповання 90 тисяч осіб.

   “Російські війська перебувають у досить поганому стані, бо зазнали величезних втрат. Їх бойовий дух низький. Якість командирів сумнівна та неоднорідна, і залежить від типу підрозділу. На стратегічному рівні серед лідерів явно забагато непорозумінь. Логістика – не дуже. Так що російські все ж таки в обороні.
Пару місяців тому я сказав, що цей наступ буде довгим, кривавим, повільним. І це саме те, що є: довгий, кривавий і повільний, дуже важкий бій”, – заявив Генерал Марк Міллі, якому залишилося менше півтора місяців до звільнення з посади голови Об’єднаного комітету начальників штабів.

НАГАДУЄМО:

Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті – часопис війни, 541 доба