Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі їде на ЗАЕС умовляти окупантів увімкнути режим самозбереження

  Рашистські окупанти перешкоджають українському персоналу перевести енергоблока №5 ВП «ЗАЕС» у стан «холодної зупинки». Про це йшлося під час щотижневої наради з питань комунікації між кризовим центром (IEC) МАГАТЕ та Держатомрегулювання щодо діяльності місії МАГАТЕ на майданчику ЗАЕС, повідомило Держатомрегулювання на своєму сайті.

  Під час наради в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков заявив: «Сподіваюся, що під час свого чергового візиту на Запорізьку АЕС Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі зможе вплинути на російських окупантів та переконати їх у необхідності переведення енергоблока №5 у «холодний зупин». Перешкоджання з боку російських загарбників є нічим іншим, як черговим ядерним шантажем. І відбувається це після вчинення підриву ними Каховської ГЕС, що призвело, фактично, до зникнення Каховського водосховища та загострення питання водозабезпечення ЗАЕС».

  Фахівці МАГАТЕ також зацікавлені і наголошують на важливості доступу до Запорізької ТЕС, а також її відвідного каналу, до ставка-охолоджувача ЗАЕС, щоб краще оцінити ситуацію із забезпеченістю атомної станції резервами води.

  Сьогодні генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відвідав Київ і зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським перед поїздкою на окуповану росією Запорізьку атомну електростанцію.

  Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявляло в неділю, що йому потрібен доступ до майданчика поруч з АЕС для перевірки рівня води після того, як водосховище втратило більшу частину води через руйнування Каховської греблі.

  У бесіді з журналістами в Києві Гроссі сказав, що безпосередньої небезпеки немає, але ситуація «серйозна». «Це крок у неправильному напрямку. Це ще один крок до послаблення системи безпеки, яка є на будь-якій атомній електростанції», – сказав Гроссі.

  Гроссі також зазначив, що його відвідування ЗАЕС відбудеться у вівторок ввечері і дасть змогу точніше оцінити ризики. Можливо йому вдасться переконати російських окупантів “увімкнути режим самозбереження”.

НАГАДУЄМО:

Рашисти підірвали дамбу Каховської ГЕС – існує реальна загроза аварії на Запорізькій АЕС (доповнено)