Франція відмовилася закрити свої військові бази в Нігері та вивести війська з країни

  Військова прокремлівська хунта, яка прийшла до влади в результаті військового перевороту в Нігері в липня 2023 року, очікувано оголосила про денонсацію військових угод з Францією. Заколотники вимагають залишити територію країни 1500 французьких військових, які розміщені у Нігері.

  У свою чергу в Парижі заявили, що відмовляється визнавати рішення військових заколотників Нігеру про денонсацію військові угоди. “Франція нагадує, що правова основа її співпраці з Нігером у сфері оборони ґрунтується на угодах, укладених із законною владою Нігеру”, – йдеться у повідомленні французького МЗС.

  Тим часом надходять повідомлення, один із найбільших французьких телеканалів “France 24”, мовлення якого вчора обірвалося в Нігері, напередодні повідомив про встановлення контактів між військовою хунтою Нігеру та “Групою Вагнер”.

Триває боротьба за владу в Нігері

  Після того, як повалений президент Нігеру Мохамед Базум звернувся до світової спільноти з проханням “допомогти відновити конституційний порядок у Нігері”, декілька країн – членів ECOWAS для повернення до влади законообраного президента країни, вже висловили готовність взяти участь у “військовій спецоперації” на території Нігеру .

  Зі свого боку військова хунта Нігеру погрожує “негайно відреагувати на будь-яку агресію з боку країн ECOWAS”, які мають “обєднані військові сили”.

НАГАДУЄМО:

Атака дронів-брандерів ставить під питання російський нафтовий експорт