Експерти ООН з прав людини представили докази військових злочинів росіян в Україні

  Група експертів, уповноважена вищим органом ООН з прав людини для вивчення порушень прав в Україні, заявила 23 вересня 2022 року, що її початкове розслідування виявило докази військових злочинів на території Україні після вторгнення Росії. Про це повідомило apnews
Експерти Слідчої комісії по Україні поки що зосередилися на чотирьох областях – Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській.


  Свої висновки вони зробили на підставі свідчень колишніх затриманих про їх побиття, ураження електричним струмом і примусове оголення в російських слідчих ізоляторах, а також висловлювали серйозне занепокоєння з приводу страт, над документуванням яких команда працювала в чотирьох областях.


  “На підставі доказів, зібраних комісією, вона дійшла висновку, що в Україні були скоєні військові злочини”, – сказав Ерік Мозе, голова комісії, в інтерв’ю Раді з прав людини.


  Член комісії Пабло де Грейфф повідомив журналістам, що команда «виявила 2 випадки жорстокого поводження з солдатами Російської Федерації з боку українських солдатів. Але ми виявили значно більшу кількість випадків, які становлять військові злочини з боку військових Російської Федерації”.

 

Заставка НАГАДУЄМО