До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди Укрпошта випустила марку

  23 вересня 2022 Укрпошта випустила в продаж колекційний блок марок, присвячених 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди. Спецпогашення відбулось одразу в трьох місцях: в Нью-Йорку (США), Києві та Сковородинівці, повідомили в Міністерстві культури України. Про це повідомили в Міністерстві культури України.


  На одній поштовій марці поштового блоку художники-графіки відтворили малюнок Сковороди – фонтан “Нерівна всім рівність”. Цей фонтан було зображено на банкнотах УНР в 500 гривень, які були в обігу в 1918-1920 роках. На другій марці блоку зображено портрет Сковороди, а на полях блоку – факсиміле філософа та зображення янголів.


  Процедура спецпогашення передбачає встановлення на марці спеціального штемпеля, який надає їй колекційної цінності. У Нью-Йорку пам’ятні відбитки штемпеля “перший день” на конверті та марці поставила перша леді Олена Зеленська. У названому на честь філософа селі Сковородинівка, в якому він перебував 4 роки, штемпель ставив міністр культури Олександр Ткаченко.


  Кошти з продажу цього випуску марок Укрпошта перерахує на відновлення музею Сковороди, який намагалися знищити рашисти.

 

Заставка НАГАДУЄМО