Ексклюзив: про українську армію – просто і зрозуміло. Що буде, якщо Путін нападе?

Думаємо ви чи ваші знайомі хоч раз роздумували: «А що буде, якщо Путін нападе?», «Чи готова українська армія до великої війни?», «Які недоліки мають наші Збройні сили?», «Чому ми не будуємо заводи з виробництва боєприпасів?» і тд.

Так от – зараз ми відповімо на усі найголовніші питання, які час від часу виникають у кожного українця, коли він чує про нашу армію. Ми вирішили поговорити про це зі спеціалістом з військових конфліктів у СНД, автором близько 40 книжок про етапи російсько-української війни та інші військові конфлікти, Михайлом Жироховим.

 

Першу частину нашого лікнепу читайте: Ексклюзив: про українську армію – просто і зрозуміло. ТОП 5 найвидатніших подвигів ЗСУ (ВІДЕО)

 

Сьогодні тема розмови – як виглядатиме новий наступ російських військ, якщо він, звісно, відбудеться.

 

«За роки війни у Генштабі України розроблено декілька планів реагування на агресію зі сторони Росії, причому у розрізі кожної області. Там враховані всі нюанси. Наприклад, за деякими даними ніхто не планує обороняти Чернігівщину – тому що по дорозі до Києва там є 5 мостів і вони будуть просто підірвані. Тож переправа російських чи білоруських військ буде дуже важка і з великими втратами.

Є плани оборони Києва, Харкова, плани по Азовському і Чорноморському узбережжю. В останніх двох випадках значну роль гратиме артилерія.

Росіяни потенційно можуть організувати висадку морського десанту – але Росія цього не робила з Другої світової. А це не так і просто, там треба досвід, складна злагодженість тож навряд чи РФ висаджуватиме повноцінний десант десь з боку Одеси. Тому що навряд чи зможуть.

Була ще така теза – мовляв Росія нападе з Криму. Так от з Криму там дві дороги. І повна відсутність населених пунктів. Там можна їхати десятки кілометрів і не зустріти жодної живої душі. Це ідеальний полігон для українських артилерії та ракетних систем, які ми активно використовуватимемо. Навіть історія говорить – з Криму нападати, і обороняти Крим дуже непросто.

Як цей напад виглядатиме? Ну є і РФ військова доктрина, і згідно з нею перша задача – це нанесення ударів по полосі наступу та в тилу. Але тут є два моменти: по-перше у нас є магістральний газопровід, яким в Європу іде російський газ і росіяни бояться його зачепити, по-друге у нас є декілька атомних електростанцій, і бити по ним теж небезпечно. Та ще є й третій момент – система протиповітряної оборони у нас значною мірою оновлена. Це рідко потрапляє на публіку, але Муженко (екс-начальник Генерального штабу ЗСУ) дуже активно цим питанням переймався.

 

Тож наші стратегічні цілі прикриті комплексами С-300, які у нас пройшли модернізацію.

Далі буде наступ, при чому знову ж – не танковими клиннями, а батальйонно-тактичними групами з декількох напрямків.

І тут ще одна штука – при Генштабі окрім наших спеціалістів є потужна група іноземних радників, і радники там рівня бригадного генерала. Тобто крім нашого оцінювання є західні союзники, які мають потужні дані розвідки. І як мінімум американці мають повну картинку.

Взагалі наступ – це не просто так.  До наступу треба завозити людей, ГММ, боєкомплект, і все це не менше трьох тижнів триватиме. Тож можна буде заздалегідь про це дізнатися. В цьому контексті звичайно непокоять навчання Кавказ-2020», які зараз проходять на кордоні, бо Росія туди підтягує серйозні сили».

Наступного разу ми дізнаватимемося у нашого експерта: чому Україна не виробляє власної бронетехніки та боєприпасів і наскільки це нам взагалі необхідно.

 

НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС