Ексканцлер Німеччини Шредер “раптом” почав звинувачувати Росію

Однією із цікавих подій минулого тижня стало інтерв’ю ексканцлера ФРН Герхарда Шредера  німецькому тижневику Der Spiegel, опублікованому в суботу, 16 січня 2021 року.

 

Ексканцлера ФРН Герхард Шредер в даний момент обіймає пост голови ради директорів “НК “Роснєфть” і голови ради директорів компанії Nord Stream 2, яка належить “Газпрому”. Фактично перебуваючи «на зарплаті у Кремля», Шредер раптом вирішив «трохи покритикувати» свого «роботодавця». Він трохи розкритикував Кремль, визнавши, що ряд дій російського керівництва порушують міжнародні правові норми, а також вперше визнав факт анексії Криму.

 

Така різка зміна риторики не могла не зацікавити громадськість.

 

Під час бесіди журналіст Der Spiegel нагадав Шредеру про фразу, яка прозвучала в його книзі “Останній шанс” (яка ще тільки готується до публікації – ред.) про те, що Путін “переступив межу, яку не слід переступати”.

 

Шредер пояснив, що дана фраза відносилася не конкретно до Путіна, а взагалі до Росії. “Ми знаємо, що Путін є важливою силою в Росії, але ми не знаємо, чи дійсно він несе відповідальність за все, що пов’язують з Росією”, — підкреслив він.

 

“Анексія Криму була явним порушенням міжнародного права”. І на цьому «Шредер-бунтар» закінчується. А далі починається те, заради чого і був влаштований увесь отой цирк із «привселюдною критикою Росії». Все, що сказав ексканцлер далі, у повній мірі відповідає «тезам Кремля», які вони вже не один рік активно намагаються втовкмачити в голову «європейським обивателям».

 

Читайте також:

Герхард Шредер, наголосив, що констатація факту анексії Криму не дає відповіді на питання, які причини стояли за діями Москви. Далі він увімкнув стару кремлівську пісню про те, що Росію намагаються оточити базами НАТО, розглядаючи при цьому Україну, не як незалежну суверенну країну, а як якусь територію, яка має знаходитися під чиїмось контролем.

 

“Припустимо, що Україна дійсно вступила б в НАТО, як того хотіли американці. Тоді б Севастополь, один з найважливіших військових портів Росії, виявився б на території західного альянсу”, пояснив Шредер. “Це було не що інше, як стратегія по оточенню Росії, яка в той час була куди більш відкритою для співпраці з Європою і НАТО”, — додав ексканцлер.

 

Наступний меседж був про те, що хоч анексія Криму це і не відповідає міжнародним правовим нормам, але нічого не поробиш, бо на його думку, “жоден президент Росії вже не поверне Крим”. Раз так, то санкції проти Росії є безглуздими, бо явно б’ють по кишені таких як Шредер, і через це він не вважає санкції правильною реакцією на порушення міжнародного права. А значить, санкції з Росії потрібно зняти.  “Їх я вважаю безглуздими, оскільки не бачу, чого можна домогтися за їхньою допомогою”, — заявив ексканцлер ФРН.

 

Ну, і щоб зовсім «не спалитися», прикладом того, що Росія “перейшла недозволені межі”, крім дій Москви проти України, Шредер назвав хакерські атаки, в тому числі на сервери бундестагу, свою причетність до яких офіційна Москва заперечує і досі.

 

Читайте також:

Але гавкнувши у бік Москви Шредер відразу схаменувся і тут же «лизнув» зазначивши, що ці комп’ютерні злами не дають відповіді на запитання про те, як потрібно ставитися до Росії. “Ми ж не змінюємо ставлення до США, коли вони прослуховують мобільний телефон канцлера”, — підкреслив він.

 

Що стосується замахів на вбивства колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та опозиційного політика Олексія Навального, то вони, з точки зору Шредера, “природно”, теж впливають на ставлення до Росії. “Однак реакція (на ці замахи — ред.) залежить від декількох питань, таких як однозначність доказів і безумовна ідентифікація підозрюваних”, — додав Шредер, уточнивши при цьому, що він висловив Навальному співчуття.

 

Коментуючи факт нещодавньої зустрічі міністра закордонних справ РФії Сергія Лаврова з главою правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АДГ), Шредер сказав, що вважає цей «офіційний обід» помилкою і не може пояснити цей крок Росії.

 

Підсумовуючи все, що наговорив ексканцлер Німеччини Шредер в інтерв’ю німецькому тижневику Der Spiegel, можна стверджувати, що Кремль використав його для просування свого бачення «облаштування Європи» в найближчі десятиліття. І як можна переконатися, Москва пропонує Берліну розглядати Україну не як об’єкт міжнародного права, а як суб’єкт, над яким Росія має «повне право» встановити свій контроль. А раз так, то негайно зніміть із Росії санкції, бо дуже вже вони «всіх» дістали. І найголовніше: якщо закони заважають «сильному», він може їх ігнорувати, а всі інші мають на це просто «закити очі», якщо їм це економічно вигідно.

 

Олександр Вікторович, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: