Джо Байдена вітають з перемогою. Але не всі з цим згодні…

 Президент України Володимир Зеленський привітав Джо Байдена з перемогою на виборах президента США. Повідомлення розміщено на Twitter президента України.

 

“Привітання Джо Байдена і Камалі Харріс, кандидату на посаду віце-президента США. Україна з оптимізмом дивиться на майбутнє стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами. Україна і США завжди співпрацювали в області безпеки, торгівлі, інвестицій, демократії, боротьби з корупцією. Наша дружба стає тільки міцніше!”, – написав Зеленський.

 

Камала Харріс, кандидат на посаду віце-президента США

БАЙДЕНА ВІТАЮТЬ З ПЕРЕМОГОЮ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА США ЛІДЕРИ КРАЇН І МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ.

 

 Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила очікування на продовження співпраці з Байденом як з президентом. “Наша трансатлантична дружба незамінна, якщо ми повинні впоратися з великими викликами нашого часу”, – заявила вона.

 

 Координатор трансатлантичних відносин в уряді Німеччини Петер Байєр сказав агентству Reuters: “Ми будемо мати справу з президентом США, який зацікавлений в Європі і не хоче налаштовувати нас один проти одного”.

 

 А в офіційній заяві уряду Німеччини перемогу Байдена вітають як “новий і захоплюючий розділ” в трансатлантичних відносинах.

 

 Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, вітаючи новообраного президента США, зазначив: “Я знаю пана Байдена як твердого прихильника НАТО і трансатлантичних відносин”. Він висловив надію на тісну співпрацю з новою адміністрацією США “для подальшого зміцнення зв’язків між Північною Америкою і Європою”.

 

 “Сильний союз НАТО – це добре для Північної Америки і добре для Європи … Ми можемо бути в безпеці і успішними тільки тоді, коли будемо протистояти викликам”, – зазначив Столтенберг.

 

В ЄС також привітали Джо Байдена і сенатора Камалу Харріс, “з отриманням достатньої кількості голосів вибірників”. “Ми стежимо за процесом підтвердження результатів і впевнені, що виборча система США скоро оголосить результат”, – йдеться в заяві президента Європейської ради Шарля Мішеля. “ЄС знову підкреслює свою прихильність міцному трансатлантичному партнерству і готовий до взаємодії з обраним президентом, новим Конгресом і адміністрацією США”, – заявив Мішель.

 

 Прем’єр-міністр Канада привітав Байдена і Харріс “з обранням наступним президентом і віце-президентом Сполучених Штатів Америки”. “У Канади і США особливі відносини, унікальні на світовій арені. Чекаю співробітництва з обраним президентом Байденом, обраним віце-президентом Харріс, їх адміністрацією та Конгресом США в тому, щоб відповідати на найбільші світові виклики разом”, – заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

 

 Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, якого багато хто вважає близьким союзником і прихильником Трампа, також привітав Байдена і Харріс з їх “історичною перемогою”. “США – наш найважливіший союзник, і я очікую тісної співпраці з ними над нашими спільними пріоритетами, від кліматичних змін до торгівлі і безпеки”, – заявив Джонсон.

 

 Екс-президент України Петро Порошенко також привітав Джо Байдена з обранням президентом США: «Знайте, що в Україні у вас є хороші друзі і союзники …»

 

 У той же час, Дональд Трамп заявив, що його штаб в понеділок ініціює судовий розгляд щодо підсумків президентських виборів в США.

 

Трамп знову заявив про свою перемогу та що під час виборів “відбувалися погані речі”: “Я виграв вибори, отримав 71 млн законних голосів …”

 

 Штаб Дональда Трампа в понеділок планує розпочати судовий розгляд підсумків президентських виборів в США. Про це йдеться в заяві 45-го президент США, повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

 “Ми всі знаємо, що Джо Байден шляхом підробки позиціонує себе переможцем … У понеділок наш штаб подає в суд для того, щоб виборче законодавство було дотримано цілком і повністю, і щоб був обраний справжній переможець”, – заявив Трамп. За його словами, “…американський народ має право на чесні вибори: це означає підрахунок законних голосів і відмова від підрахунку незаконних – це єдиний шлях до того, щоб у американського народу було повне довіру до виборів”.

 

 “Шокує те, що штаб Байдена відмовляється погодитися з основними принципами і бажає підрахунку навіть підроблених голосів, поданих незареєстрованими виборцями або навіть помер людьми”, – зазначив Трамп. “Я не заспокоюся доти, поки у американського народу не буде чесного підрахунку, якого він заслуговує, як того вимагає демократія”, – підкреслив він.

 

 У багатьох американських містах поблизу будівель місцевої влади зібралися протестувальники, які виступають на підтримку Дональда Трампа, який програв у виборчих перегонах. Серія акцій протесту відбулася у суботу, 07 листопада 2020 року, повідомляє інформаційне агентство DW.

 

 “Це ще не кінець!” та “Зупиніть крадіжку!” – під такими гаслами прихильники Трампа висловлюють йому свою підтримку. Кількість учасників таких акцій у різних містах складає від декількох десятків, та подекуди вони переростають у сутички із прихильниками Байдена”, – йдеться у повідомленні. В Атланті зібралося близько тисячі учасників мітингу. Така ж кількість прихильників Трампа зібралася на подібну акцію в Харрісбурзі у штаті Пенсильванія.  Подібні протести відбулися і в столиці Арізони Феніксі та столиці Техасу Остіні. Декілька сотень демонстрантів зібралися у Салемі в Орегоні з закликами “зупинити крадіжку”. Менш чисельні акції відбулися у багатьох інших населених пунктах США.

 

 Привітав Джо Байдена з перемогою на виборах президента США і глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.

 

 Про це він написав у Twitter: “Хоча наші країни розділені океаном, нас об’єднують непорушні узи загальних цінностей і сильна зацікавленість у захисті і просуванні свободи. З нетерпінням чекаємо зустрічі в Києві!”

 

Нагадуємо: