Директор Харківського авіазаводу розповів про поточний стан роботи підприємства

Генеральний директор “Харківського державного  авіаційного виробничого підприємства” Олександр Кривоконь розповів про подальший розвиток заводу. За його словами, після проведення реформи  “Укроборонпрому” та створення оборонного холдингу “”Оборонні системи України”, “Харківський авіазавод” буде передано до авіаремонтного субхолдингу.  

 

Про це повідомляє кореспондент інформаційної агенції “НОВА – новини ветеранів”. 

 

 

Керівник підприємства  каже, що вже зараз “ХАЗ” має замовлення на 20 мільйонів гривень від Єгипту на ремонт літаків для військово-повітряних сил цієї країни. “Це перші прямі домовленості, які відбулись без сторонніх посередників. Це дозволить знизити корупційні ризики”, – зазначив Кривоконь.- Також, за його словами, в перспективі планується збільшити виробництво запасних частин для літаків та вийти на ремонт машин іноземної збірки. 

 

Водночас директор авіазаводу відмічає значний брак кадрів. Цьому сприяє старіння робітників, адже вік деяких становить більш як 60 років. Крім того, на заводі досі існує проблема з запчастинами, 70% яких раніше експортувалося з Росії. “Раніше були потрібні вузькі спеціалісти. Збиральник – збирав, клепальник – клепав. Це серійне виробництво. А зараз так це не працює, бо немає такої кількості замовлень, потрібні універсальніші спеціалісти та більш універсальні бригади”, – говорить Олександр Кривоконь. 

 

Для вирішення кадрової проблеми керівництво заводу планує створити індустріальний парк на базі авіазаводу. Розширення виробництва дозволить таким чином збільшити кількість залучених робітників до 7-10 тис. осіб. 

 

Зараз на зводі знаходяться 20 майже добудованих літаків Ан-74 та Ан-140. Керівництво підприємства має намір завершити виготовлення цих машини, наростивши таким чином додаткові робітничі кадри. Є намір передати частину процесів на аутсорсинг. Олександр Кривоконь також повідомив, що у середині серпня до Харкова прибудуть іноземні представники з Чехії та Угорщини. Планується підписання меморандуму про випуск легких літаків. Для презентації проектів буде організовано виставку-продаж. Крім того, Олександр Кривоконь розповів про кримінальне провадження стосовно одного з його попередників, якого НАБУ підозрює у розкраданні 30 мільйонів гривень. Директор заводу не назвав прізвища, проте наголосив що мова не йде про Анатолія М’ялиця. 

 

Нагадуємо: