До Верховної Ради внесено законопроект про реабілітацію «георгіївської стрічки»

Три роки тому в Україні вступив в силу закон про заборону рашистської символіки. Відповідно до закону, “пропагандою” георгіївської стрічки є її публічне використання, демонстрація, носіння, а також поширення стрічки або її зображення.

За порушення заборони загрожує штраф. І ось 8 травня в парламент надійшов законопроект, в якому пропонується скасувати цю заборону. Документ з’явився на сайті Верховної Ради.

Ініціатором законопроекту є народний депутат з фракції “Опозиційна платформа – За життя” Нестор Шуфрич.

Згідно з документом пропонується визнати закон про заборону виробництва і пропаганди георгіївської стрічки, прийнятий Радою в травні 2017 року, «…таким, що втратив силу».

Текст документа на сайті Верховної Ради поки відсутній. Законопроект переданий на розгляд керівництву парламенту.

 

Нагадаємо, георгіївська стрічка в Україні законодавчо заборонена з червня 2017 року. За її використання передбачений штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів.

На Росії георгіївська стрічка як символ Перемоги почала використовуватися з 2005 року. З початком російської агресії проти України її почали використовувати сепаратисти і бойовики. У 2014 році її також використовувала так звана “самооборона Криму” і проросійські сепаратисти на Донбасі.