Державний департамент США дав дозвіл на від’їзд з України держслужбовців та зобов’язав виїхати членів їхніх родин

  Державний департамент США дав дозвіл на добровільний від’їзд державних службовців Сполучених Штатів та зобов’язав виїхати членів їхніх родин з посольства у Києві. Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву посольства США в Україні. У США наголошують, що посольство США в Києві залишається відкритим для регулярної роботи.

 

  Рішення дозволити виїзд з дипломатичної місії в Україні було прийнято, як особлива пересторога через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в ній.

 

“Санкціонований від’їзд дає цим працівникам можливість поїхати, якщо вони бажають; їх виїзд не є обов’язковим. Обов’язковий від’їзд для членів родин вимагає, щоб родини залишили країну. Статус розпорядження про від’їзд з посольства США буде переглянуто не пізніше ніж за 30 днів”.

 

Посольство США в Києві

  “Ми …  робимо нинішній крок, бо віддані одному з найвищих пріоритетів Держдепартаменту — безпеці наших дипломатів та американського народу”… Рішення про санкціонований/обов’язковий від’їзд жодним чином не вплине на нашу відданість пошуку дипломатичного рішення щодо глибоко тривожного нарощування сил Росії в Україні та навколо неї”, — підкреслюють у заяві посольства США в Україні.

 

  Державний департамент оновив четвертий рівень небезпеки щодо подорожей в Україну: “Не подорожуйте через посилення загроз значних військових дій Росії проти України”.