День пам’яті та примирення

Сьогодні, 8 травня 2020 року, українські воїни-ветерани разом з урядами та громадськістю багатьох держав світу долучаються до відзначення урочистого міжнародного заходу «Перша хвилина миру».

75 років тому у цей день о 23 годині 1 хвилині у Німеччині був підписаний акт Капітуляції Третього Рейху. Скінчилася найкривавіша Друга Світова війна, розв’язана двома тоталітарними режимами: гітлерівською Німеччиною та сталінським Радянським Союзом.

Війна, яка забрала життя більше 65 мільйонів людей, з яких близько 10 мільйонів були українцями.

Мільйони українців воювали у складі як антигітлеровської коаліції, так і військ вермахту: впевнені, що вони виборюють свободу та незалежність свого народу.

Ми пишаємося військовою мужністю наших земляків і у цей день вшановуємо їхню пам’ять. Пам’ть воїнів. Як на жаль, тільки з перемогою радянської армії Україна не отримала свободу. 

Для славетних воїнів УПА війна за незалежність та взагалі – за існування української держави, продовжувалася.

Ця боротьба з новою силою спалахнула у наші дні, коли українські воїни на Сході протистоять російським загарбникам.

Намагаючись привласнити виключно собі перемогу у Другій світовій війні, сучасні агресори, надихаючись победобесними пропагандистськими міфами, загрожують руським миром всьому світові…

Як і тоді, світова спільнота намагається протистояти злочинним намірам агресору й  всебічно підтримує Україну.

На знак солідарності та єдності усіх прогресивних, демократичних країн, ми запалимо у цей день вогонь миру: він надає сил і витримки в важкій боротьбі з могутнім ворогом, наближає нашу перемогу.

 

Слава Україні !!!