До Верховної Ради надійшов законопроєкт N9142, автором якого є Олексій Гончаренко. В законі передбачено внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення строків військової служби за призовом під час мобілізації.
Народний депутат пропонує встановити право для бійців на демобілізацію через 18 місяців з моменту їхньої мобілізації. У разі, якщо Верховна Рада затвердить цей законопроект, військовослужбовці, які ВЖЕ відслужили, отримають відстрочку від призову на наступні п’ять років.
На сайті Президента України Олексій Гончаренко на підтримку законопроєкту N9142 зареєстрував 29 березня 2023 року Петицію №22/185770-еп “Дозволити демобілізацію в Україні через 18 місяців з моменту мобілізації”. За три дні її підтримало більше 11 тисяч українців.
В Україні законопроєкт N9142 викликав неоднозначну реакцію. Частина суспільства просто не розуміє, як в умовах війни можна “розпустити армію по домівкам”.
На підтримку законопроєкту виступили учасники бойових дій та учасники україно-російської війни. На сайті Громадської Організації “Спілка ветеранів АТО”, в статті “Законопроєкт про демобілізацію через півтора роки служби” досить чітко викладено бачення ветеранами необхідності прийняття даного законопроєкту.
“ГО “Спілка ветеранів АТО” вчергове акцентує увагу українського суспільства на необхідність кардинального вирішення питання із строками служби воїнів-добровольців, які стали на захист Батьківщини з перших днів війни. Людям зі сталі теж потрібен відпочинок. В них є родини, в них є робота та особисті справи, в деяких з них є бізнес.
Ми всі розуміємо, що війна не закінчиться а ні навесні, а ні влітку, а ні в осені. Прописаний в Конституції “святий обов’язок” захищати Україну не може бути вічним (або тривати до смерті чи каліцтва) – якщо є ще 80% громадян-ухилянтів, які і самі не проявили бажання захищати країну і не були мобілізовані за цей рік“, – йдеться у статті.
І тут ветерани однозначно праві: Україну мають захищати ВСІ громадяни!
“Українські військовослужбовці – не кріпаки з Московії, яких можна позбавляти громадянських прав та надії на повернення живими додому. А мобілізаційний потенціал України дозволяє провести цю демобілізацію – з трьохкратним запасом. Враховуючи попередні виправдовування міністра оборони Резнікова, що з фронту підуть вже навчені, досвічені воїни – нагадуємо, що вони у більшості всі були зовсім не готові і не навчені рік тому. Зараз є і час, і можливості, які нам надають західні партнери, щоб підготувати наступних воїнів-захисників”, – вважають учасники АТО/ООС.
“Ми звертаємося до ветеранської громади та всіх громадян України з проханням підтримати петицію до президента – щоб ВР невідкладно розглянула законопроект 9142 і встановила чіткі терміни для демобілізації”, – йдеться у статті.
Посилання на ПЕТИЦІЮ: https://petition.president.gov.ua/petition/185770
http:///chasopys-vijny-401-doba/