Черговий антирекорд: в Україні за минулу добу зафіксовано 940 нових випадків захворювання на COVID-19

Станом на дев’яту годину 24 червня зафіксовано 39 014 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них: 1051 летальний, 17 409 пацієнтів одужало. Загалом проведено 594 602 тестування методом ПЛР. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Станом на десяту годину ранку 24 червня в ЗСУ 145 осіб хворіє на COVID-19.

Всього за час пандемії одужало – 284 особи, летальних випадків – 5. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 407 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція найближчих три доби – 74 особи. За минулу добу зареєстровано 8 нових випадків захворювання. Про це повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України.

 

Станом на 22 червня Україна потрапила до списку країн “червоної зони”, де показник захворюваності на COVID-19 перевищує 40 активних випадків на 100 тис. населення.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на сторінці в мережі Facebook повідомляє пресслужба Держагентства розвитку туризму.

“Україна потрапила в “червону зону”, оскільки показник захворювання COVID-19 становить більше 40 випадків на добу на 100 тис. населення”, – сказано в повідомленні.

Водночас Польща, Єгипет, Туреччина, Болгарія поки залишаються в “зеленій зоні”.

Як повідомлялося, в Україні з 1 червня розпочався третій етап карантинних послаблень, з 5 червня дозволили роботу ресторанів у приміщеннях і внутрішні авіаперевезення, з 10 червня змогли почати роботу бази відпочинку, а з 15 червня – міжнародні авіаперевезення.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко допускає посилення карантину у Закарпатській, Львівській і Волинській областях. Про це повідомляє УНН із посиланням на Deutsche Welle.

За словами Ляшка, в Україні зростає кількість нових випадків коронавірусної хвороби, зокрема в західних регіонах.

“Найбільший коефіцієнт зростання порівняно з попередніми сімома днями демонструє Одеська область – 83 відсотки. Найбільш критична ситуація щодо можливості впровадження жорсткіших обмежень у західних регіонах, зокрема в Закарпатській, Львівській, Волинській областях. Там реєструється збільшення випадків коронавірусної хвороби”, – сказав він.

 

На Херсонщині за останню добу проведено понад 600 досліджень на виявлення коронавірусу і жодного нового лабораторно підтвердженого випадку захворювання на COVID-19 в області не зафіксовано. Про це у Facebook написав голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

“За останню добу проведено 190 ПЛР-досліджень та 459 досліджень методом ІФА на виявлення коронавірусу. Жодного нового лабораторно підтвердженого випадку захворювання на COVID-19 у Херсонській області не зафіксовано”, — повідомив Гусєв.

Тож наразі в області 188 лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

З них: 175 людей побороли недуг;  10- інфіковані на COVID-19; троє померли.

Українська компанія “Діапроф-Мед” розробила ефективний «ІФА-тест» на COVID-19. Про це в ефірі телеканалу NewsOne розповів епідеміолог, інфекціоніст, доктор медичних наук, який працює в Атланті (США) Михайло Фаворов.

За його слів, якість «ІФА-тесту» виробництва “Діапроф-Мед” відповідає лише двом аналогам у світі, а саме – продуктам мультимільярдних компаній “Ебботт” і “Рош”.

При цьому, Фаворов висловив здивування: чому Україна, маючи таку розробку вітчизняної компанії досить обмежено використовує ІФА-тестування у процесі виявлення та діагностики коронавірусу.

Президент Бразилії Жаір Болсонару за рішенням суду відтепер зобов’язаний носити у громадських місцях захисну маску. Про це у вівторок, 23 червня, повідомило агентство Reuters.

Якщо Жаір Болсонару буде ухилятися від виконання рішення суду, йому доведеться сплатити штраф у 340 євро за кожен день, коли він не носитиме публічно маску, пише DW.

Варто нагадати, що президент Бразилії довгий час заперечував небезпеку коронавірусу та називав його “маленьким грипом”. На публічних заходах у столиці країни він виступав без маски.

Тим часом число заражень у Бразилії вже перевищило один мільйон, це другий в світі показник після США. Приблизно 50 тисяч осіб померли від викликаного коронавірусом захворювання COVID-19.

За оцінками експертів, реальна кількість інфікованих значно вища, оскільки в Бразилії проводять відносно мало тестів, зазначає видання DW. Припускають, що реальне число інфікованих у країні може бути щонайменше усемеро вищим, а число померлих — удвічі більшим, ніж зафіксовано. У Бразилії проживають близько 210 мільйонів людей.

Перший випадок зараження коронавірусом у країні зафіксували 25 лютого у бізнесмена, який повернувся з Італії. Спершу в Бразилії коронавірус називали “вірусом багатих”, які могли собі дозволити поїздки за кордон. Однак згодом інфекція поширилася й у бідних кварталах мегаполісів Ріо-де-Жанейро та Сан-Паулу, а також в інших містах країни.

Носіть маски у людних місцях, дотримуйтесь соціальної дистанції і мийте та дезінфікуйте руки. За 100 років, які минули від пандемії «іспанки», людство ще не вигадало нічого більш ефективного.

 

Бережіть себе та оточуючих

І не хворійте.