Чергова пам’ятка Криму може зникнути через дії окупантів

Доков башта ХІV стліття (об’єк культутної спадщини у комплексі історико-архітектурного заповідника “Генуезька фортеця”) в окупованій Феодосії знаходиться в незадовільному стані і може нвдовзі припинити своє інсування. Про це повідомляє  Крим.Реалії з посиланням прес-службу на т.з. “парламенту” Криму. 

 

На башті вже частково орушилася кам’яна кладка та з’явилися тріщини. Причиною такої руйнації стало будівництво поряд з об’єктом бетонного причалу. Будівництво ведеться території охоронної зони об’єкта.

 

“Внаслідок невжиття своєчасних заходів, “Докова вежа”, яка збереглася протягом сотень років, може обвалитися. Разом з тим, цей об’єкт є “візитною карткою” Феодосії і наочним символом генуезького періоду історії міста”, – жаліється т.з. “Голова комітету з культури та об’єктів культурної спадщини” Криму.  

 

У 2017 році вже було частково зруйновано Башту Костянтина, яка також входить до комплексу Генуезької фортеці у Феодосії. Як жаліються місцеві дослідники, окупаційна влада, яка з нормами міжнародного законодавства має слідкувати за збереженням об’єктів культурної спадщини, не виділила на реставрацію жодних грошей. 

 

Нагадуємо: