Чехія придбає ізраїльські ракетні комплекси

Міністр оборони Чехії Любомир Метнар офіційно оголосив про укладення з урядом Ізраїлю угоди про придбання для чеських збройних сил чотирьох батарей зенітних ракетних комплексів малої і середньої дальності SPYDER SR виробництва ізраїльської компанії “Rafael Advanced Defense Systems”.

 

Вартість контракту складає 13,69 млрд чеських крон (627 млн ​​дол) з ПДВ. Чеська промисловість отримає 30% частки витрат в постачанні і обслуговуванні комплексів, машини якого, зокрема, будуть виконані на автомобільних шасі Tatra. Очікується, що протягом 20 років вартість перебування в строю і обслуговування даних ЗРК складе ще 23 млрд крон, з яких 7,5 млрд крон будуть виплачені ізраїльській стороні.

 

Рішення про вибір ЗРК SPYDER SR виробництва “Rafael” було прийнято міністерством оборони Чехії у вересні 2020 року підсумками тендера, і потім рік зайняли передконтрактні переговори. В результаті тепер замовлені чотири батареї ЗРК SPYDER (по чотири пускові установки в кожній, з ракетами “Python 5” і “Derby”) для заміни в збройних силах Чехії старих радянських ЗРК середньої дальності 2К12М2 “Куб-М2”. Поставки ЗРК SPYDER SR будуть здійснюватися в ВПС Чехії з 2023 по 2026 роки. Cейчас в бойовому складі ВПС Чехії є чотири батареї ЗРК 2К12М2 “Куб-М2”, що входять до складу 251-ї зенітної ракетної групи 25-го “Тобрукского” зенітного ракетного полку.

 

Нагадаємо: