Часопис війни – 508 доба

  Триває 508 доба війни. Рашисти зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось 39 бойових зіткнень,  інформує  пресслужба Генштабу ЗСУ.

  На Куп’янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії південніше Новоселівського. Наші воїни стійко тримають оборону.

  «Змінилися акценти» російських наступальних операцій, на деяких ділянках ініціатива за росіянами, – заявив глава Сєверодонецької РВА Роман Власенко. «Акценти у наступальних операціях росіян зміщуються трошки північніше: від Білогорівки-Кремінної до Кремінної-Сватового. Можна точно сказати, що на даній ділянці фронту ініціатива на боці російського війська. Але можливо також констатувати, що особливих успіхів немає, проривів якихось немає. Ситуація там залишається дуже складною».

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії східніше Веселого.

Бахмутський напрямок. Тривають бої на околицях Кліщіївки. В оперативну зону дійсно прибули підрозділи “ахмат-чаю”, але в бій щось не рвуться. Також, фіксуємо перекидання підрозділу барсу з району Кремінної в Бахмут. Наші захисники успішно відбили усі ворожі атаки в районі південно-західніше Андріївки.

На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні наступальні дії в районі Первомайського.

На інших напямках – без суттєвих змін.

  У перші два тижні контрнаступу близько 20% бронетехніки, яку Україна відправила на поле бою, було пошкоджено або знищено — пише New York Times. Чимало американських БМП “Бредлі” та німецьких танків “Леопард” почали підриватися на мінах і знищуватись гелікоптерами рашистів.

  У наступні тижні рівень втрат знизився приблизно до 10%, що дозволило зберегти більше військ і техніки. ЗСУ змінили тактику, зосередившись більше на виснаженні російських військ артилерією та ракетами великої дальності, ніж здійсненням наступів по мінних полях. Але це призвело до сповільнення контрнаступу. Проте з надходженням касетних боєприпасів  темпи можуть прискоритися.

На Кримському півострові, в ніч проти 16 липня, ЗСУ здійснила “комбіновану” атаку БПЛА об’єктів у бухті Севастополя. Рашисти традиційно повідомили про знищення всіх 100500 “надводних і повітряних БПЛА”. ВМС ЗСУ у свою чергу заявили, що рашисти знову “курили у невстановлених місцях”.

Економіку – на військові рейки. Якщо ситуація з FPV-дронами не зміниться, за рік нам доведеться сісти за стіл переговорів – сьогодні українські виробники не дотягують до 10 тисяч якісно вироблених FPV-дронів на місяць. А росіяни вже виходять на щомісячну кількість в 45-50 тисяч.

Про погоду: в Україну рухається антициклон – буде максимально спекотно. У країнах Європи очікується +48 градусів, у нашій країні під +40 градусів.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 507 доба – огляд подій на фронті