Часопис війни, 503 доба – загальний огляд подій

Триває 503 доба війни. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що ворог зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 17 бойових зіткнень.

На Сіверському та Слобожанському напрямках  рашисти перекинули до кордону із Сумщиною групу снайперів-студентів. Це 80 випускників снайперських курсів, які будуть здавати іспити, ведучи вогонь по українцям. Але є висока ймовірність, що новачки самі перетворяться на “хароших русскіх”, повідомляє ЦНС.

  Екстренної та примусової евакуації жителів п’ятикілометрової прикордонної зони на Сумщині не буде, повідомляє Сумська ОВА. Після ґрунтовного аналізу оперативної обстановки від цієї ідеї відмовились. Кожен мешканець має сам вирішити: виїжджати чи залишатись у населених пунктах, які щодня обстрілюються ворогом.

На Куп’янському напрямку наші воїни стійко тримають оборону.

На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки в районі населеного пункту Григорівка.

  Кадирівський «Ахмат» зазнав втрат у Бахмуті, повідомляє АТЕШ. Кадировці були розбиті на околицях міста-руїни Бахмут. Десятки вбитих та поранених. Вони біжать з позицій гірших за багатьох російських мобиків. Разом з «Ахмат» масово гине особовий склад російських 83 окремої десантно-штурмової бригади та 57/72 окремих мотострілкових бригад.
Будучи у “загороджувальних загонах” і посилаючи росіян звичайних у “м’ясні штурми” бійці «Ахмат» відчували себе господарями життя. Але все змінилося після того, як ЗСУ взяли місто під вогневий контроль, повідомляє телеграм-канал АТЕШ.

На Авдіївському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Сєверного.

ЗСУ відбили усі ворожі атаки в районах населених пунктів Мар’їнка та Красногорівка.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Новомихайлівки.

На Таврійському напрямку рух Сил оборони вперед триває. Ворог знищується, – повідомив командувач  ОСУВ «Таврія» Олександр Тарнавський. За останню добу втрати ворога вбитими та пораненими склали більше двох рот. Знищено 17 одиниць військової техніки противника. Також було знищено 9 складів боєприпасів ворога.

Херсонський напрямок. Рашисти продовжують гатити з усього, що в них є, по нашому плацдарму на Лівому березі Дніпра в районі “Дачі”.

ЗСУ використовує у боях проти рф боєприпаси до «Градів» з Північної Кореї, повідомив «Мілітарний». На фоторепортажі журналістів OSINT-аналітик War Noir помітив незвичне маркування снарядів 122-мм. Вони були виготовлені ще у 1995 році. Скоріше за все, ці боєприпаси були виготовлені в Ірані і потрапила в Україну від західних партнерів, які періодично проводять рейди під час яких і перехоплюють контрабанду зброї. Можливо, вони могли опинитись у нас через схему з перепродажу боєприпасів “третіми країнами”.

Австралія направить до Європи літак дальнього радіолокаційного виявлення та наведення E-7A Wedgetail. Він прикриватиме конвої зі зброєю для України. А, саме, допомагатиме виявляти можливі загрози військовим вантажам, які спрямовують до України союзники. Він прикриватиме конвої зі зброєю для України. А, саме, допомагатиме виявляти можливі загрози військовим вантажам, які спрямовують до України союзники.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 502 доба – загальний огляд подій