Часопис війни: 140 доба

  Триває 140 доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. На Волинському та Поліському напрямках у підрозділах збройних сил Республіки Білорусь, що виконують завдання з посилення охорони білорусько-українського кордону, проведено ротацію частини особового складу та техніки. Триває перевірка штабу військ територіальної оборони Жлобинського району Гомельської області РБ. Зберігається загроза завдання противником ракетних та авіаційних ударів з території і повітряного простору цієї країни.

 

На Сіверському напрямку без особливих змін. Окупанти обстріляли позиції наших військ із мінометів в районі Вовківки Сумської області.

 

На Харківському напрямку противник утримує угруповання військ зі складу Західного та Східного військових округів.   Ворог обстріляв зі ствольної та реактивної артилерії місто Харків та населені пункти Соснівка, Дементіївка, Микільське, Руські та Черкаські Тишки, Питомник, Слатине, Прудянка, Нове, Іванівка та Залиман.

 

Image

  Аналітики Інституту вивчення війни вважають безуспішними спроби наступу рашистів: на північ від Слов’янська, на схід від Сіверська, на північ від Харкова.

  “Війська окупантів залишаються на оперативній паузі. Вони продовжують перегрупування, переобладнання та відновлення. Але не припиняють бомбардувати територію України у спробах створити умови для майбутніх наступальних дій, терміни яких зараз незрозумілі”, – зазначили експерти.

 

   Знищення артилерією ЗСУ складів БК рашистів позитивно вплинула на перебіг бойових дій. Кількість обстрілів скоротилася дуже суттєво. Зліва карта обстрілів за 8 липня, праворуч – після знищення російських складів вже станом на 12 липня. Сподіваємось тенденція продовжиться.

 

На Слов’янському напрямку ворог не припиняє артилерійські обстріли в районах населених пунктів Долина, Дібрівне, Курулька, Мазанівка, Адамівка, Вірнопілля, Гусарівка, Чепіль, Велика Комишуваха, Краснопілля, Хрестище, Довгеньке та Маяк.

 

   Штурм в напрямку населених пунктів Довгеньке та Долина українські захисники успішно відбили. Не виключається продовження ведення противником штурмових дій для покращення тактичного положення та створення сприятливих умов для ведення наступу в напрямку Ізюм – Слов’янськ.

 

На Краматорському напрямку ворог активних дій не вів, здійснював обстріли із ствольної артилерії та мінометів в районах населених пунктів Тетянівка, Миколаївка, Крива Лука, Сіверськ, Серебрянка, Спірне. Завдав авіаційного удару неподалік Верхньокам’янського.

 

На Бахмутському напрямку рашистські окупанти обстрілювали райони Берестового, Білогорівки, Соледара, Покровського, Бахмута, Опитного, Веселої Долини, Вершини, Травневого, Кодеми, Торецька і Шумів. Окупанти від безсилля гатять артою по спальних районах Бахмута. Завдав ракетно-авіаційних ударів по Торецьку та Райському та авіаударів неподалік Берестового. У н.п. Часів Яр на ранок кількість жертв рашистських окупантів 46 цивільних.

  Противник вів повітряну розвідку з БпЛА типу “Орлан-10” та задіював диверсійно-розвідувальні групи на цьому напрямку. 

 

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках, з метою сковування наших військ, ворог вів артилерійські обстріли в районах населених пунктів Авдіївка (Коксохімічний завод), Веселе, Мар’їнка Новомихайлівка, Павлівка, Причистівка, Залізничне, Білогір’я, Мала Токмачка, Новоданилівка та Камʼянське. Завдав авіаційних ударів неподалік Кам’янки, Авдіївки та Новомихайлівки.

 

  На окупованій рашистами території Запорізької області підрозділи ФСБ Росії здійснюють пошук дезертирів, що втекли з російської армії. Відомо, що на даний час налічується близько 60 військовослужбовців рф, що ховаються від бойових дій, та їх кількість збільшується у геометричній прогресії.

 

  Місцеві ЗМІ повідомляють про автоматні перестрілки в окупованих Херсоні, Бердянську та Мелітополі.

 

На Південнобузькому напрямку, щоб завадити перегрупуванню наших військ, агресор вів артилерійський вогонь по районах населених пунктів Біла Криниця, Партизанське, Благодатне, Киселівка, Новогригорівка, Зоря, Котляреве, Шевченкове, Степова Долина, Українка, Миколаїв і Кульбакине. Для корегування вогню задіяв БпЛА.

 

У Чорноморській та Азовській морських зонах корабельне угруповання противника основні зусилля зосереджує на блокуванні цивільного судноплавства.  Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS). За добу, в інтересах РФ прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 25 суден, з них 9 суден рухались з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 20 судно, з них 7 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

 

І на завершення 

  1. 30% росіян вважають, що бойові дії в Україні потрібно зупинити якнайшвидше. Ще 13% важко відповісти; 57% опитаних вважають, що війну треба продовжувати. Такі дані публікує “Медуза”, посилаючись на закрите опитування ВЦВГД, проведене наприкінці червня 2022 року на замовлення Кремля.
  2. Що потрібно для святкового бограча у день народження на фронті? Три види м’яса — москаль, бурят та кадировець, жартують українські воїни із 128-ої Закарпатської гірничо-штурмової бригади.