Брифінг Міністра у справах ветеранів України Сергія Бессараба на тему: «100 днів роботи Міністерства у справах ветеранів України»

Брифінг розпочався о 16.30 25 червня 2020 року.

Брифінг умовно складався з двох частин. Спочатку із вступним словом виступив Міністр справах ветеранів України Сергій Бессараб. Наступна частина зустрічі була присвячена відповідям на запитання журналістів.

Бесараб Сергій Борисович представив керівництво міністерства, які були теж присутні на брифінгу:

– Олександр Терещенко – заступник міністра, відповідає за питання вшанування загиблих воїнів, національно-патріотичне виховання та за формування позитивного образу ветерана;

– Олексій Ляшенко – заступник міністра, який координує питання Європейської, Євроантлантичної інтеграції та міжнародного співробітництва, останні три місяці очолює штаб міністерства на період боротьби з короновірусом;

– Володимир Левчук – заступник міністра, який відповідає за питання цифрової тарнсформації міністерства,

– Ігор Безкоровайний – заступник міністра, відповідає за медичне забезпечення, медичну та спортивну реабілітацію ветеранів війни.

Під час прес-конференції Сергій Борисович розповів над чим команда Мінветеранів працювала перші 100 днів та презентував пріоритети діяльності Міністра у справах ветеранів на майбутнє.

 

– Сьогодні, близько мільйона осіб в Україні, які відносяться у відповідності до ЗУ «Про статус ветерана війни…» з них близько 400.000 захищали Україну в АТО і ООС. 

Нещодавно ми пережили третє реформування Міністерства за півтора року від його створення.

Нам черговий раз довелося подолати всі бюрократичні перепони.

Міністерство має стати головним державним органом у реалізації політики держави у захисті прав ветеранів війни.

Сьогодні надання пільг ветеранам регулюється 156 нормативно-правовими актами і здійснюється 22 органами влади. Така кількість дублюючих актів більше вносять плутанину в роботу, ніж працюють на результат. А кількість відповідальних приводить до розмивання відповідальності.

На часі запровадження комплексного підходу та оновлення системи захисту ветеранів війни. Має запрацювати потужна вертикаль управління в системі захисту ветеранів війни, яка має змінити ставлення у суспільстві до ветеранів і яка унеможливить порушення прав ветеранів, – сказав міністр.

Далі  Сергій Бесараб перелічив головні досягнення  за перші 100 днів роботиочолюваного ним Міністерства:

– вдалося зберегти фінансування основних бюджетних програм,

– повністю виплатити одноразову допомогу родинам загиблих та ветеранам, які отримали інвалідність під час війни,

– розпочати виплати одноразової грошової допомоги Героям України,

– підготувати законопроєкт по розмитненню транспортних засобів для ветеранів війни,

– надати статус УБД 128 добровольцям.

– Принципом роботи Мінветеранів на майбутнє лишається незмінним: «Нічого для ветеранів без ветеранів!». Ветеранська спільнота є головним партнером Міністерства у формуванні держполітики щодо ветеранів, – наголосив Сергій Бесараб.

Говорячи про перспективи Сергій Бесараб наголосив на тому, що Мінветеранів розпочато роботу з цифрової трансформації ветеранських сервісів з надання послуг. Запроваджено посаду заступника міністра, який відповідає за питання цифрової трансформації і цифровізації міністерства, проведено трансформацію відділу цифрової трансформації. Відновлено діалог з держдепом США, який допомагає Мінветеранів у створенні реєстру ветеранів, погоджено технічні умови для створення Єдиного реєстру ветеранів війни. Оголошено тендер на визначення розробника програмного забезпечення реєстру.

Розпочато роботу по вивченню кращого іноземного досвіду по соцзахисту ветеранів. Проведено зустрічі із представниками США, Швейцарії, Хорватії, Японії під час яких домовилися про обмін досвідом.

Найбільш пріоритетній напрямок роботи міністерства – лікування і реабілітація. Відповідно було призначено заступника міністра, який опікується медичними питаннями. Ми розпочали консультації з Міністрсвом охорони здоров’я, Національною службою захисту здоров’я України про необхідність розширення програм медичних гарантій для ветеранів та створення комплексної програми реабілітації громадян, якими опікується наше Міністерство. Трансформуємо мережу лікувально-реабілітаційних закладів для ветеранів.

Прийнято рішення про участь нашої збірної у змаганнях «Іграх нескорених», які перенесено на 2021 рік через коронавірус.

Збереження пам’ятні загиблих – один із найважливіших пріоритетів міністерства.

За  цей час погоджено зміни до ЗУ «Про поховання і похоронну справу»  в частині створення національного військового меморіального кладовища…

Представника Мінветеранів включено до оргкомітету зі створення  Меморіалу Українських героїв.

Спільно з Офісом президента, інститутом Національно пам’яті, Міноборони підготовлено проект змін до встановлення Єдиний військового поховального ритуалу.

Розроблено концепцію відзначення Дня пам’яті захисників України, які загибли у боротьбі за теріторіальну цілісність і суверенітет України.

Розроблено методрекомендації щодо порядку відзначення ветеранів нагородами та встановлення меморіальних дошок загиблим захисникам України.

Підписано меморнадум з Товариством Червоного Хреста про розшук зниклих без вести воїнів.

Моніторинг ситуації щодо наруги над похованнями загиблих українських героїв.

Основними пріоритетами нашого міністерства визначено:

– ініціювати створення робочих місць для ветеранів війни, налагодити співпрацю з Центром Зайнятості;

– розбудувати національну систему реабілітації ветеранів війни;

– переглянути та спростити надання статусів та пільг ветеранам.

З лютого 2021 запрацює у тестовому режимі Єдиний реєстр ветеранів війни.

В планах Міністерства участь у Третьому ветеранському та волонтерському форумі «Там де ми – там Україна!»

Далі Міністр та його заступники відповіли на запитання ЗМІ.

 

Відеозапис брифінгу можна переглянути пройшовши за посланням: