«Бронежаба» стала музейним експонатом (ВІДЕО)

21 грудня 2020 року прикордонники передали в Національний музей історії України у Другій світовій війні унікальний бронемобіль, інформує dpsu.gov.ua

 

За досить «спецефічний вигляд» бійці авто називали «бронежаба». Це один з двох «УАЗів», що їх у 2014 році працівники ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод» модернізували власним коштом, перетворивши на броньовики для прикордонників Луганського прикордонного загону. На прохання захисників України майстри в найкоротші терміни замінили вузли й агрегати, що не працювали, встановили бронезахист, який витримував постріли з автомата та кулемета, обладнали місце стрільця в кузові.

 

«2014 рік виявився дуже важким, у зв’язку з тим, що у нас не було транспортних засобів, які б давали нам броню і можливість виконання поставлених завдань», – наголосив прикордонник Федір Чикін. «Бронежаба» після появи на позиціях в районі населеного пункту Юганівка не раз допомагала бійцям виконувати розвідувальні завдання, прикривала наших захисників, доки не зазнала пошкоджень під час ворожого артобсрілу.

 

Заступник Голови Державної прикордонної служби України Сергій Сердюк наголосив, що літо 2014-го було одним з найскладніших для прикордонників. Генерал-майор Сердюк нагадав, що у бойових діях на сході загинуло 70 прикордонників, місце знаходження ще 5 побратимів – невідоме. Він наголосив, що після 2014 року прикордонна служба отримала бойові машини більш високого класу захищеності, але ті перші, заброньовані волонтерами, допомогли зберегти не одне життя захисників України.

 

«Держприкордонслужба має честь передати цей бронемобіль музею, щоб надалі зберігати пам’ять про подвиг наших побратимів», – сказав генерал-майор Сердюк під час церемонії передачі автомобіля.

 

Директор музею Іван Ковальчук запевнив, що отримати такий автомобіль для них велика честь. Він нагадав, що в музеї діє експозиція «Український схід», артефакти якої розповідають про українсько-російську війну.

 

 

Нагадуємо: