БПЛА і зовнішня політика. Навіщо потрібні бойові безпілотники?

Британська газета “Financial Times” відзначила, що вдосконалення ударних БПЛА турецького виробництва повністю поєднується з надзвичайно агресивною зовнішньою політикою, прийнятої Реджепом Тайіпом Ердоганом. «Військова сила стала дійсно ключовим елементом зовнішньої політики Туреччини».

 

Британський військовий дослідник Роб Лі для журналістів чітко сформулював роль БПЛА в стратегії Анкари: «Безпілотники дали турецької армії «нижчий поріг для участі в конфліктах».

 

Що це означає? У нинішніх збройних конфліктах, які несуть такий половинчастий «гібридний» характер, застосування повноцінних систем озброєнь – авіації, артилерії, ракетних військ – за рідкісним винятком неможливо з політичних причин. Такий конфлікт може перерости в повноцінну війну за участю ядерних держав. Яскравий приклад – катастрофа російського СУ-24 і загибель льотчика в 2015 році у небі над Туреччиною стало серйозною проблемою для і для неї, і для РФ. Російська громадськість вимагала жорстких дій у відповідь, турецька раділа. Ситуація балансувала на межі повноцінної війни.

 

А ось у разі застосування БПЛА такого кризи немає. Їх можна збивати без політичних наслідків, льотчики НЕ гинуть, а бойове завдання виконується. Таким чином, Туреччина може вирішувати відразу кілька військових завдань одномоментно, не виводячи їх на глобальний рівень.

 

Нагадаємо:

 

Туреччина передала Азербайджану F-16 разом з екіпажами