Білоруські силовики готують мігрантів до “великого прориву” в Польщу: ситуація загострюється

Очікуємо на “великий прорив” до Польщі


   Білоруські силовики,  протягом 14 листопада 2021 року, здійснюють підготовку “великого прориву” мігрантів до Польщі. Людям роздають інструкції, обладнання та сльозогінний газ. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter Прикордонної варти Польщі.


  Повідомляється, що після кількох невдалих нічних спроб прорвати кордон в околицях Кузніци, де утворився табір мігрантів, спостерігається значне збільшення озброєних представників білоруських служб.


   “Ми помічаємо хвилювання серед мігрантів. Також був фургон для телетрансляції. Деякі намети починають зникати. Іноземці отримують інструкції, обладнання та сльозогінний газ. Ви можете бачити, що та сторона сьогодні готується до великої спроби перетину кордону. Наші сили готові до дій”, – зазначили білоруські прикордонники і опублікували відповідне відео.

 

  Також повідомлялося, що білоруські військові вже намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини, щоб мігранти потрапили на польську територію.


  Польські прикордонники, 13 листопада 2021 року, зафіксували 223 спроби незаконного перетину кордону Польщі та Білорусі. За минулу добу мігранти зробили дві спроби прориву польського кордону. Вчора в другій половині дня близько 50 осіб прорвалися до Польщі в районі Старзина. У пошуках нелегалів взяли участь 21 поліцейський, а також військові та прикордонники. Співробітники поліції затримали 22 громадян Іраку. В одному з інцидентів польську поліцію закидали камінням. Один камінь влучив у шолом офіцера. Сила удару була настільки велика, що шолом розколовся.

 

  Також були дві спроби силового прориву в Дубичі-Церкевні і Колонії Клюковиче.

 

  Повідомляється, що рішення про видворення нелегалів винесли стосовно 77 осіб. Польська поліція повідомляє, що за пособництво нелегальній міграції затримали двох громадян Грузії, громадян Польщі та Сирії. Вони незаконно перевезли 13 осіб.

 

В таборі мігрантів поширюється фейкова інформація про “евакуацію” до Німеччини.


  Згідно з інформацією на сайті уряду Польщі, серед мігрантів поширюється чутка, що 15 листопада в рамках організованої акції приїдуть автобуси з Німеччини, які заберуть людей з кордону, а Польща нібито їх пропустить.


  “Це повна брехня і дурниця! Польща продовжить охороняти кордон з Білоруссю. Ті, хто поширює подібні чутки, прагнуть спонукати мігрантів штурмувати кордон, що може призвести до небезпечних подій”, – йдеться в повідомленні.


В ЄС через Україну.

 

   Міністерство внутрішніх справ України уважно стежить за ситуацією на кордонах Польщі, Литви та Латвії з Білоруссю. Спостерігається збільшення потоків мігрантів до прикордонних регіонів України. Є всі ознаки того, що наші північні сусіди спробують влаштувати таку ж міграційну кризу й в Україні. Про це в коментарі РБК-Україна сказав перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

 

  Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що мігранти, які сьогодні намагаються потрапити до Польщі з території Білорусі, можуть спробувати вирушити через Україну. Для виключення такої можливості польська влада вживає заходів щодо зміцнення всього кордону. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter канцелярії прем’єр-міністра.

 

  Прем’єр припустив, що міграційна криза на кордоні з Білоруссю може затягтися на роки. “Ми готуємося до довгих місяців, довгих кварталів, а можливо, до довгих років боротьби з цією провокацією (Олександра – ред.) Лукашенка”, – додав він.

 

  Моравецький зазначив, що тільки на кордоні з Білоруссю вже побудовано 180 кілометрів загороджень і найближчим часом планується прискорення будівництва нових.

 

До ЄС потрапити не можуть, а додому не збираються.

  Сирійська авіакомпанія Cham Wings Airlines скасувала всі рейси до Мінська. Рішення пов’язане з ситуацією, яка сьогодні спостерігається на кордоні Білорусії з сусідніми країнами. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Twitter-акаунт авіакомпанії Cham Wings Airlines. Рішення щодо призупинення рейсів до Білорусі набирає чинності відсьогодні.

 

  У компанія кажуть, що не можуть розрізнити сирійських громадян, які подорожують до Білорусі в якості туристів, від громадян, які туди летять в якості мігрантів.